Испания си подпечата билета за Евро 2024 (ВИДЕО)

"Ла Фурия" и на теория е на европейските финали след 3:1 над Кипър

Испания се класира за Евро 2024 след победа над Кипър с 3:1. Точни за “Ла Фурия Роха” бяха Ламин Ямал, Микел Оярсабал и Хоселу в първия половин час. Костас Пилеас отбеляза почетното попадение Костас Пилеас.

Още в 5-ата минута Испания откри резултата. Иберийците организираха хубава атака, а Ламин Ямал се справи с вратаря и отбеляза.

20 минути по-късно Микел Оярсабал удвои. При гола имаше сериозни съмнения за засада и бе дълго разглеждан с ВАР, но в крайна сметка попадението бе признато.

В 28-ата минута Оярсабал направи асистенция. Той центрира от ъглов удар и намери Хоселу, който прати топката на опразнената врата.

Костас Пилеас отбеляза почетното попадение за Кипър в 75-ата минута. Той остана сам срещу вратаря на испанците Давид Рая и прати топката в долния ляв ъгъл.

В другия мач от групата Грузия и Шотландия завършиха 2:2. Два гола на Хвича Кварецхелия не стигнаха за успеха, след като Лоурънс Шенкланд изравни в 93-ата минута.