Италия ще изхвърли Хърватия от Евро 2024

Италия ще изхвърли Хърватия от Евро 2024

"Скуадра адзура" защитава титлата си

Италия не се намира в най-доброто си състояние и в страната се надигат все повече критични гласове срещу представянето на Евро 2024 в Германия. Само отличните спасявания на Донарума спаси "Скуадра адзура" от исторически разгром срещу Испания и загубата бе минимизирана само до 0:1. Като се прибави към това и измъчената загуба с 2:1 на старта, оптимистите за защита на титлата от предишното Европейско първенство не са много.

Въпреки това букмейкърът Winbet смята, че Италия ще победи Хърватия в последния мач от група B и по този начин ще продължи напред в турнира, докато "шахматистите" ще се приберат у дома. Вероятността това да се случи се оценява на 42 процента. Шансовете за равенство в двубоя са 28,6%, а за жизнено важната за тях победа на Модрич и компания 29,9%.

Хърватия допусна класическа загуба от Испания (0:3) и направи 2:2 с Албания в мач, който можеше и да спечели, но и да загуби. Победата срещу Италия е без алтернатива за отбора на Лука Модрич и се очаква "шахматистите" да атакуват от първия съдийски сигнал, просто защото няма какво да губят. Букмейкърът Winbet смята, че вероятността Андрей Крамарич да открие резултата е 12,5 процента. Шансовете това да направят съотборниците му Анте Будимир и Бруно Петкович са по 11,8%.

Очакваният с огромен интерес мач Хърватия - Италия е утре вечер от 22,00 часа българско време на "Ред Бул Арена" в Лайпциг. Съдийската комисия на УЕФА го повери на един от топреферите си, представителят на Нидерландия Дани Макеле.

Очакванията са "Скуадра адзура" да предложи по-дефанзивна тактика и игра "на сигурно", защото и равенството класира отборът напред в турнира. Затова очакванията на букмейкъра Winbet са в Лайпциг да не паднат много голове. Той оценява вероятността за "ъндър" или "над 2,5" с 46,4 процента. Шансовете да се получи "оувър" с "над 2,5 гола" са 53,6%.   

Нойер още не знае дали ще продължи да играе футбол

Вратарят Мануел Нойер все още не е решил дали иска да продължи кариерата си с още една година

Над 700 полицаи ще бъдат ангажирани за Астън Вила и Макаби Тел Авив в Лига Европа

Над 700 полицаи ще бъдат ангажирани с осигуряването на реда по време на домакинството на английския Астън Вила срещу Макаби Тел Авив (Израел) във футболния турнир Лига Европа в четвъртък, предава Би Би Си

Алонсо: На Виртц му е нужно време

Флориан Виртц е специален футболист, но дори и на такива като него им е нужно време за адаптация на ново място, заяви старши треньорът на Реал Мадрид - Шаби Алонсо, преди срещата с Ливърпул

Защитник на Челси отнесе присъда

Защитникът на Челси - Уесли Фофана, беше осъден на 300 часа общественополезен труд за превишена скорост и опасно шофиране

Спалети започва да работи по подновяването на договора на Влахович

Лучано Спалети няма време за губене в свят, който тепърва трябва да открива, но ще го направи бързо – така го изисква сезонът, поет в движение, пише "Gazzetta dello Sport"

Гуардиола с любопитен ход преди Борусия Дортмунд

Мениджърът на Манчестър Сити Джосеп Гуардиола е предприел необичайна стъпка и е дал ден почивка на своите футболисти, информира “Дейли Мейл”

ФА критикува тежкия футболен календар

Календарът с мачовете за Купата на лигата на Англия е пренатоварен поради разширения формат на основните фази на европейските клубни турнири, заявиха от Английската футболна лига.

Марсилия назначава бившя италиански национал за помощник-спортен директор

Френският Олимпик Марсилия е напът да финализира важен ход в своята управленска структура, привличайки бившия италиански национал Федерико Балцарети за позицията на помощник-спортен директор

Артета потвърди: Гьокереш отпада за Славия Прага

Арсенал ще бъде без Виктор Гьокереш в мача от Шампионската лига срещу Славия Прага, след като шведският нападател е получил мускулна контузия през уикенда, потвърди мениджърът Микел Артета