Капело за Златан: Милан нямат ли вече доверие на Пиоли?

Капело за Златан: Милан нямат ли вече доверие на Пиоли?

“Сега Златан ще ходи ли в Нюкасъл?", пита легендарният треньор

Бившият наставник на Милан Фабио Капело донякъде е озадачен от назначаването на Златан Ибрахимович на работа в клуба. Отказалият се от футбола швед беше определен за съветник на собственика Гери Кардинале. Според 77-годишния специалист всичко това може да има негативно влияние върху настоящия наставник Стефано Пиоли.

От официалното съобщение на “росонерите” се разбира, че бившият нападател ще бъде оперативен партньор, който ще има различни роли, включващи и подпомагане на развитието на футболисти.

“Ще може ли Ибра да ходи на клубната база на Миланело - попита Капело. -Ще може ли да говори с играчите? Какво ще прави? Той е умен човек, който може да има ключова роля при определени ситуации. Но когато вече се завърна в Милан като футболист, той беше част от съблекалнята, където можеше да оказва влияние”.

“Не се разбира дали Златан ще има право да влиза в съблекалнята. Дали ще помага на Пиоли, или пък появата му там няма да има негативен ефект върху работата на треньора, който по този начин може да загуби своята лидерска позиция. За мен това е най-важното нещо”, добави Капело пред “Скай Спорт Италия”.

“Сега Златан ще ходи ли в Нюкасъл? Ако е там с тима, това означава ли, че ръководството вече няма доверие само на Пиоли?”

“През лятото Милан освободи Паоло Малдини и Рики Масара. Да не би сега Ибрахимович да идва като техен заместник? Повтарям, че Златан е умен човек, но се нуждае и от опит. Това е разликата от преди. Ето защо в момента е необходимо да започне бавно и да получи подкрепа от страна на тифозите”.

“Другата страна на монетата е, че Ибра може и да вдъхне увереност на футболистите, да им помага с мотивацията, да ги накара да осъзнаят, че винаги са под наблюдение”, каза още Капело.

Милан предлага Рафаел Леао в сделка за Араухо

Милан е готов да направи опит да привлече уругвайския защитник на Барселона Роналд Араухо

Реал Мадрид задържа Браим Диас с нов договор

Реал Мадрид е постигнал споразумение с мароканския национал Браим Диас за нов дългосрочен договор

Шерки: Мога да спечеля „Златната топка“ в Манчестър Сити

Раян Шерки заяви, че е избрал да подпише с Манчестър Сити, тъй като вярва, че може да спечели "Златната топка"

Уатару Ендо се обясни в любов на Ливърпул

Ливърпул е невероятен клуб със специални фенове, заяви халфът

Джеко се завръща в Серия А

Ръководството на Фиорентина е изпреварило конкуренцията на друг италиански тим - Болоня, за да постигне устна договорка с бившата звезда на Интер и Рома Един Джеко

Българка ръководи мача на откриването на Евро 2025 за девойки

Кристина Георгиева получи престижния наряд от УЕФА

Флориан Виртц подписва с Ливърпул този четвъртък

Флориан Виртц ще се завърне от почивка в сряда и още в четвъртък най-вероятно ще пристигне в Ливърпул

Манчестър Юнайтед хареса вратаря на Аталанта за заместник на Онана

Марко Карнезеки влиза в плановете на „червените дяволи“

Алонсо към футболистите: Който не се раздава, няма да играе в Реал

"Имената нямат значение", предупреди новият наставник на гранда от Мадрид