Кавани посвети стотния си гол за ПСЖ на Шапекоензе, получи жълт картон (ВИДЕО)

Пари Сен Жермен надви Анже с 2:0 и е само на точка от лидера Ница

Единсон Кавани вкара стотния си гол с екипа на Пари Сен Жермен и го посвети на жертвите при трагичната самолетна катастрофа с отбора на бразилския Шапокоензе при успеха на „принцовете” с 2:0 у дома над Анже в последна среща от междинния 15-и кръг в Лига 1.

Шампионите вкараха по един гол в двете полувремена и вече са втори с 35 точки, само на една зад лидера Ница, който по-рано тази вечер надви Гинган с 1:0 навън. Монако остана трети с 33 точки.

Шест дни преди домакинството на Лудогорец в Шампионска лига, ПСЖ прие намиращия се в средата на таблицата Анже. Уней Емери направи четири промени след дербито с Лион, спечелено с 2:1.

ПСЖ нямаше загуба от Анже в елита от 1975 година, а мачът започна с един от вече станалите обичайни фрапантни пропуски на Единсон Кавани, макар че имаше и засада, която малко го отсрами. Хатем Бен Арфа размина трима и поиска дузпа в 15-ата минута, съдията не му я даде.

Анже показа зъби и се наложи Тиаго Силва да чисти от голлинията при удар с глава на Н’Дойе, който елиминира вратаря Ареола.

След цялата съпротива на гостите първият гол падна по най-елементарния начин в 34-ата минута и Тиаго Силва се извиси на първа греда, за да вкара с глава след корнер на Лукас Моура – 1:0.

Темпото падна рязко след почивката, а Бен Арфа отново показа финтове и този път Томас го спъна за дузпа в средата на втората част. Единсон Кавани вкара стотния си гол за парижани от бялата точка и свали фланелката си, за да покаже отдолу друга със специално послание относно трагедията с бразилския Шапекоенезе. Това му донесе жълт картон, но жестът беше трогателен.

Анже се откри в последните минути и Хесе Родригес нацели греда при бърза акция на домакините.