Кедира донесе радост за Ювентус на "Олимпико" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Лацио си остана без победа над "Старата госпожа" от 2003 година насам

Сами Кедира вкара победния гол, а шампионът Ювентус  излъга Лацио с 1:0 на „Олимпико” в едно от дербитата на старта на втория кръг в Серия А. Кедира се разписа и преди седмица срещу Фиорентина на старта.

Лацио не е побеждавал Ювентус от 2003 година и не е вкарвал гол вече в пето поредни мача срещу „Старата госпожа”.

Рекордната покупка в италианския футбол Гонсало Игуаин отново беше резерва, а Леонардо Бонучи не бе в групата заради здравословен проблем на малкия му син.

„Орлите” започнаха агресивно и гостите бяха ограничени до удар с глава на Дибала, спасен превантивно от Маркети.

Завърналият се след Олимпиадата Фелипе Андерсон прехвърли Буфон с центрирането си, но на втора греда Бенатия много важно изчисти пред налитащия Чиро Имобиле.

Температурата в Рим беше над 30 градуса и реферът Гуида даде почивка за вода в 27-ата минута.

„Бианконерите” опитаха да повишат оборотите в началото на втората част и бяха близо на два пъти в една ситуация. Алекс Сандро намери Манджукич вдясно в наказателното поле, хърватинът веднага стреля, Маркети изби, но топката попадна у Дибала, който финтира и потърси далечния долен десен ъгъл и съвсем малко не му стигна да се разпише.

Алегри смени Манджукич с 90-милионния Игуаин и Ювентус поведе в следващата минута. Игуаин увлече вниманието на двама защитници, докато пасът на Дибала беше към Сами Кедира, който умело гардира кълбото в наказателното поле и по диагонала вкара в долния ляв ъгъл за 1:0 в 66-ата минута.

Мехди Бенатия не бе точен с глава на втора греда, а в самия край резервата Марко Пяца пропусна да отбележи първите си минути в калчото с гол и силния му удар бе право във вратаря Маркети.

Лацио нямаше отговор в предни позиции и отново загуби от този съперник, най-неприятен за него в цялата история на италианския елит.