Класически Ювентус стъпи на върха в Серия А (ВИДЕО)

Торинци отнесоха с 3:0 Лече в мача им от 21-ия кръг

Ювентус победи Лече с 3:0 като гост в мача им от 21-ия кръг на Серия А и поне временно стъпи на първото място в класирането. Торинци са вече с точка пред Интер, които обаче са с мач по-малко, заради участието си в турнира за Суперкупата на Италия в Саудитска Арабия.

Първата голова възможност за Ювентус дойде в 11-ата минута. Тогава Уестън МакКени засече с глава подаване от ъглов удар, но не сполучи.

Като цяло през първото полувреме нямаше чак толкова много голови положения, като двата отбора успяха да направят по един точен удар.

В 47-ата минута Понтус Алмквист падна в наказателното поле на Ювентус, но реферът не отсъди дузпа за домакините.

В 59-ата минута Юве поведе. Душан Влахович получи центриране в наказателното поле и насочи топката в горния ляв ъгъл за 0:1.

След още 10 минути игра резултатът стана 0:2. Уестън МакКени засече центриране в наказателното поле, топката стигна до Душан Влахович, който я мушна за втори път във вратата на Лече, което на практика гарантира спечелването на трите точки.

Третото попадение бе дело на Бремер 5 минути преди края на мача.

Тревога в Рома: Дибала може да пропусне мача с Байер Леверкузен