Компани: Целта ни е да спечелим Шампионска лига

Компани: Целта ни е да спечелим Шампионска лига

“Трудно е да се подобрим от миналия сезон", каза треньорът на Байерн

Треньорът на Байерн Мюнхен Венсан Компани говори пред контролатата Астън Вила. Проверката ще се проведе в Хонконг. 

"Астън Вила е топ отбор с много добър треньор. Те имат голям състав и ще изкарат много таланти. Те вече са играли повече приятелски мачове от нас, но за нас това е добро предизвикателство. Това е мач, в който ще научим много за физическата форма на нашия отбор. Ще бъде добър мач за нас”.

 “Трудно е да се подобрим от миналия сезон, не става въпрос само за трофеите, които спечелихме, но и за броя на головете и мачовете, които спечелихме. Възможно е, но е трудно. В момента бих казал, че целта ни е да спечелим Шампионската лига; няма съмнение в това. И през целия сезон ще казвам, че трябва да се съсредоточим върху следващия мач. За да постигнем това – да спечелим Бундеслигата, Купата на Германия и Шампионската лига – се нуждаем от целия отбор да е във форма и здрав. Трябва да се възползваме от тях и да подобрим състава. Вече го направихме, но се надяваме, че това ще ни помогне да постигнем целите си", каза той. 

"Ману (Нойер) ще започне утре и ще е капитан. Той е нашият номер 1, обичам да съм ясен. Но ние обичаме Йонас Урбих. Искаме да продължи неговото усъвършенстване и развитие. Той игра във финал за купата срещу Щутгарт и във важни мачове от Шампионската лига. Целта – и това не е изненадващо – е да му дадем игрово време. Кога и как, ще видим, сезонът ще реши", добави той относно вратарите в отбора.

За случващите се скандали в момента с президента на ФИФА Джани Инфантино, Компани отговори лаконично: “Определено имам твърдо мнение. Но откакто започна предсезонната подготовка, това не е моят фокус. Нямам време да чета вестници. Засега това не е моя грижа, но щом има много разговори и дискусии, това означава, че нещо се случва. Не искам просто да изразя мнение. Искам да проуча случая по-подробно, преди да кажа нещо".

Треньорът на Байерн направи сравнение между Висшата лига и Бундеслигата. "Много от тези сравнения между лигите са ясни; трябва да се погледнат финансовите ресурси. Висшата лига разполага с най-много финансови ресурси, поради което е най-добрата лига в света. За мен бих казал, че Бундеслигата е на второ място. Защото, ако погледнете таланта: Висшата лига има най-много, защото можете да купите много талант с много пари. Но Бундеслигата има и други неща: мощна фен култура и много талантливи играчи, които се проявяват във всеки клуб. Висшата лига има предимство в момента, но Бундеслигата е втората най-добра; тя е много вълнуваща, с много добри играчи и добри отбори".

Собствениците на Лестър обявиха клуба за продажба

Собствениците на Лестър Сити от компанията Кинг Пауър обявиха, че са готови да продадат клуба, но за не по-малко от 200 милиона лири, съобщи ББС

Мъгла отложи мач от Лига Европа

Реваншът от третия квалификационен кръг на Лига Европа между Клаксвик и Лех (Познан) беше отложен

Барселона е по следите на нападател от Ла Лига

Барселона активно търси нов централен нападател, като основна цел на клуба е звездата на Атлетико Мадрид – Хулиан Алварес

Челси и Ливърпул по петите на халф на Монако

Френският тим изисква сума от около 60млн. евро за футболиста си

Ювентус ще изчака Алисон следващото лято

Ювентус проявява сериозен интерес към вратаря на Ливърпул Алисон Бекер и планира да направи опит да го привлече със свободен трансфер през следващото лято, съобщава Sport Mediaset

Байерн и Арсенал с интерес към защитник на Барселона

“Блаугранас” са готови за раздяла с французина при добра оферта