Коринтианс съкруши Челси на финала на Световното клубно първенство (ВИДЕО)

Коринтианс съкруши Челси на финала на Световното клубно първенство (ВИДЕО)

Фернандо Торес за пореден път длъжник на „сините”, които претърпяха поражение с 0:1 на „Нисан Стейдиъм”

Отборът на Челси не успя да сложи във витрината си очаквания като сигурен трофей от Световното клубно първенство. „Сините” претърпяха поражение с 0:1 от бразилския Коринтианс на финала на „Нисан Стейдиъм” в Йокохама.

 

Единстветното попадение за „кариоките” отбеляза перуанският нападател Хосе Паоло Гереро в 69-ата минута.

 

По този начин наставникът на лондончани Рафаел Бенитес не успя да спечели турнира с втори различен отбор, след като успя да го стори с Интер през зимата на 2010 година, когато „нерадзурите” победиха конгоанския Мазембе.

 

Любопитен факт, е че след като става европейски клубен шампион с Ливърпул, Бенитес  не успява да спечели Световното клубно първенсто, като и тогава на пътя му се изправя бразилски отбор на финала – Сао Паоло.

 

Англичаните имаха отлична възможност да открият резултата още в 10-ата минута, когато Гари Кейхил стреля отблизо, но стражът на южноамериканците отрази блестящо удара му.

 

С течение на времето тимът на Коринтианс придоби увереност и започна на свой ред да поглежда към противниковата врата. Така се стигна до 34-ата минута, когато Гереро се справи с лекота с Кейхил и Луиш, след което центрира прострелно успоредно на голлинията, където Емерсон засече, но прати топката във външната част на дясната греда.

 

След тази опасност отборът на Челси се съвзе и футболистите в "синьо" като че ли се сетиха за какво са били всичкия път до Япония. Вратарят на бразилците обаче последователно парира удари на Торес, Виктор Моузес и Мата и съвсем отчая смаяните британци.

 

Еден Азар дори остана очи в очи с Касио в 54-ата минута, но и той не успя да го преодолее.

 

По този начин превърналата се в клише футболна максима, че когато не вкарваш, ще ти вкарат, за пореден път стана реалност.

 

В 69-та минута Паоло Гереро вдигна победоносно ръце след като Гари Кейхил блокира изстрел на Данило, но при добавката перуанецът прати топката с глава във вратата на Челси.

 

Фернандо Торес можеше да се превърне в герой за своя тим и да изравни резултата пет минути преди края на срещата, но останал абсолютно сам срещу Касио, не успя да се разпише. Малко по-късно Гари Кейхил получи директен червен картон за грубо нарушение, а в добавеното време гол на Торес с глава не бе зачетен поради засада. Удар на Мата от трудна позиция пък се отби в страничната греда, но веднага след това прозвуча последният съдийски сигнал, който донесе неимоверна радост на бразилците и същевременно потопи в скръб всички, които обичат Челси.

Очаквано: ПСЖ и Байерн Мюнхен чупят рекорди в ШЛ

Пари Сен Жермен и Байерн Мюнхен направиха спиращ дъха мач на „Парк де Пренс“, който завърши 5:4

Анри: Дузпата за ПСЖ е срам

Френската легенда Тиери Анри коментира първия мач от полуфиналите в Шампионска лига между ПСЖ и Байерн Мюнхен, завършил с победа 5:4 за баварците

Хари Кейн: Защитата беше невероятна

Нападателят на Байерн Мюнхен Хари Кейн заяви след загубата с 4:5 от Пари Сен Жермен в първия полуфинален мач от Шампионска лига, че защитата на баварците е била невероятна

Валдано: Не вярвам Моуриньо да се върне в Реал

Легендарната фигура на Реал Мадрид и световен шампион с Аржентина, Хорхе Валдано, изрази мнението си относно бъдещето на треньорския щаб на "белия балет", който едва ли ще остане под ръководството на Алваро Арбелоа през следващия сезон

Луис Енрике: Най-добрият мач, който съм водил

Треньорът на ПСЖ Луис Енрике говори след победата с 5:4 над Байерн Мюнхен в първи мач от полуфиналите в Шампионска лига

Компани: Всичко може да стане в Мюнхен

Треньорът на Байерн Мюнхен Венсан Компани говори след загубата с 4:5 от ПСЖ в първи мач от полуфиналите в Шампионска лига