Кристиян Малинов подписа с Дебрецен и похвали Ел Маестро

Кристиян Малинов подписа с Дебрецен и похвали Ел Маестро

„Смятам, че това е крачка напред за мен“, заяви българският халф

Вчера унгарският Дебрецен подписа с 30-годишния български полузащитник Кристиян Малинов. След  Амос Юга, екс националът на България е второто зимно попълнение на маджарския тим, воден от бившия треньор на ЦСКА Нестор Ел Маестро.

Който очевидно има афинитет към бивши полузащитници на ЦСКА, с които е работил на “Армията” в своите два периода.

„Смятам, че това е крачка напред за мен. Отборът и всичко около него, като стадиона, са убедителни. Не ми беше трудно да взима това решение, тъй като Ференцварош признато име в Европа. Познавам отбора, така че по-лесно приех предложението. Знам, че Ференцварош е най-добрият отбор в лигата, а в миналото се представяха доста добре и Видеотон. Има някои български играчи, които са играли футбол тук, както и някои мои приятели, с които сме играли в Белгия. Разпитах ги за унгарския футбол, първенството, държавата и хората тук. Всички казаха, че това е страхотна лига с хубави стадиони, модерна инфраструктура и приятелски настроени хора”, каза родният дефанзивен халф.

Кристиян Малинов говори и за Нестор Ел Маестро – настоящия треньор на Дебрецен. Българинът каза, че поддържа много добри отношения с него и го смята за страхотен професионалист, както тактически, така и физически подготвен. Малинов вярва, че Дебрецен ще има успехи под ръководството на Ел Маестро.

Уейн Рууни посочи новия треньор на Челси

Бившият английски национал Уейн Рууни вярва, че треньорът Лиъм Росиниър е изпълнил своя „стаж“ и е готов да поеме ръководството на Челси. Росиниър изглежда е на път да напусне поста си на старши треньор на Страсбург и да замени Енцо Мареска начело на Челси, след като пристигна в Западен Лондон в неделя преди да проведе среща с ръководството на „сините“, пише агенция Reuters.

Шаби Алонсо подкрепи Винисиус

Старши треньорът на Реал Мадрид Шаби Алонсо подкрепи Винисиус, след като част от публиката на испанския отбор освирка бразилеца по време на победата с 5:1 срещу Бетис в неделя.

Логично! Манчестър Юнайтед изхвърли Аморим

Манчестър Юнайтед официално се раздели с мениджъра си Рубен Аморим.

Звезда на Байерн Мюнхен мечтае за Реал Мадрид

17-годишната звезда на Байерн Мюнхен Ленарт Карл разкри, че иска един ден да играе за носителя на рекорден брой титли в Шампионската лига Реал Мадрид, пише агенция DPA.

Реал Сосиедад и Атлетико победелиха точките (ВИДЕО)

Два гола в рамките на 5 минути оформиха крайното 1:1

Дембеле донесе победата на ПСЖ в дербито на Париж (ВИДЕО)

Шампионите обаче все още стават на втора позиция