"Курва Норд" на Интер отнесе сериозно наказание

"Курва Норд" на Интер отнесе сериозно наказание

Причината е спречкване с полицията след дербито с Ювентус

На ултрасите на Интер е забранено да носят знамена в "Курва Норд" и да използват системи за озвучаване до края на сезона след нападения срещу полицаи и фенове на Ювентус на 4 февруари, пише "Гадзета дело Спорт". Секторът с привържениците на "нерадзурите" ще бъде много по-тих от обикновено до края на сезона след наложената забрана.

Решението е взето от органите за обществена сигурност и бе потвърдено от феновете с история в Инстаграм в петък следобед.

Съобщава се още, че забраната е наложена след нападение на ултрасите на Интер срещу полицаи и автобус с фенове на Ювентус на 4 февруари, след среща от Серия "А" между "нерадзурите" и "бианконерите" на "Джузепе Меаца".

Ултрасите на Интер поеха отговорност, потвърждавайки, че забраната ще се прилага и в европейските мачове, което означава, че хореографията, която са планирали за мача от Шампионската лига срещу Атлетико Мадрид следващата седмица, няма да бъде направена.

Исак е обявен за най-добър играч на Швеция през 2025 година

Александър Исак спечели „Златната топка“

Гуардиола: Сега съм фокусиран върху Уест Хем

„След няколко дни ще играя голф с баща си - това е всичко“

Тиаго Силва може да се завърне в Челси

Бразилският защитник Тиаго Силва обяви официално намерението си да се раздели с Флуминензе и да се завърне в европейския футбол

Артета си пожела успех над Евертън за шестата годишнина в Арсенал

Мениджърът на футболния Арсенал Микел Артета иска да се поздрави с победа срещу Евертън за шестата си годишнина начело на тима

Слот е заровил томахавката със Салах

Напрежението около Мохамед Салах и бъдещето му в Ливърпул вече е в миналото

Барселона хвърли око на талант от Брюж

Барселона обмисля да привлече крилото на Брюж - Джеси Бисиву

Ибрахимович подписа професионален договор с Милан

Малкият син на Златан Ибрахимович - Винсънт, който е на 17 години, подписа договор с Милан и ще играе за втория отбор на "росонерите", редом до брат си Максимилиан, обявиха от клуба, цитиран от АФП

Алегри: Наполи се защитаваше по-добре

Старши треньорът на Милан Масимилиано Алегри изтъкна грешките в защита като основна причина за загубата с 0:2 от Наполи в полуфинала за Суперкупата на Италия

Бъдещето на Нойер става все по-несигурно

Вратарят може и да спре с футбола след края на сезона