Лацио отдалечи Юве от Европа (ВИДЕО)

„Орлите“ спечелиха дербито и се утвърдиха на второто място

Лацио спечели с 2:1 дербито с Ювентус от 29-ия кръг на Серия "А".

"Орлите" стигнаха до успеха с голове на Сергей Милинкович-Савич (38) и Матия Дзакани (53), а за гостите точен бе Адриен Рабио (42).

Лацио започна мача по-добре и пръв създаде голова възможност. В 5-ата минута Луис Алберто изстреля снаряд от дистанция, но Войчех Шчесни внимаваше и уверено улови.

Ювентус отговори с нелоша атака по лявото крило в 7-ата минута, където Рабио центрира към Влахович в близост до вратата, но сърбинът остана под топката и изстрелът му с глава бе над вратата.

В 10-ата минута след центриране от фаул Милинкович-Савич обстрелва вратата на съперника с глава, но малко над напречната греда.

Само две минути по-късно сърбинът имаше още по-добра възможност след корнер, но и този път изстрелът му профуча над вратата.

След период на затишие в 29-ата минута се стигна до нова опасност пред Войчех Шчесни, който трябваше да се намесва решително след страхотен шут от воле на Чиро Имобиле.

В 32-рата минута след заучено положение от фаул отново Имобиле стреля опасно, но след рикошет топката мина покрай вратата.

В 38-ата минута Лацио поведе с изключително спорен гол. Топката бе подадена за Сергей Милинкович-Савич в близост до вратата, той изблъска в гръб Алекс Сандро и стреля във вратата за 1:0. Положението бе разгледано с ВАР и въпреки очевидното нарушение, реферите решиха да зачетат попадението.

Реакцията на Ювентус бе мигновена. В 42-рата минута при едно центриране от корнер се стигна до меле пред вратата на Проведел, който успя да спаси два удара на Бремер и Рабио, но накрая французинът показа настоятелност и буквално добута кълбото зад голлинията за 1:1.

Втората част започна с малко по-агресивна игра на Ювентус, който повече задържаше топката и организира няколко атаки, които обаче не доведоха до нещо по-опасно пред Проведел.

По-отворената игра на гостите обаче им изигра лоша шега в 53-тата минута, когато Лацио организира контраатака, Фелипе Андерсон центрира отдясно към Луис Алберто той елегантно с пета продължи топката към непокрития Дзакани, който отбеляза за 2:1.

Три минути по-късно Дзакани можеше да удвои головата си сметка, като отново прати топката в мрежата, но този път бе в засада и голът не бе зачетен.

Торинци отново засилиха натиска и в 62-рата минута Душан Влахович получи хубаво центриране от Алекс Сандро и стреля с глава, но над вратата.

В 81-вата минута реферът взе още едно дискусионно решение в ущърб на "старата госпожа". Федерико Киеза бе изблъскан в гръб в наказателното поле на съперника, но Марко Ди Бело реши, че това не е дузпа.

След това в 84-тата минута Юве организира атака на скорост по лявото крило, Киеза центрира за Фаджоли, който стреля от воле, но над вратата.

В 89-ата минута Ди Мария отправи бомбен шут извън наказателното поле, но за негово нещастие топката рикошира в защитник и не застраши вратата.

Така домакините сложиха край на серията си от 7 поредни мача без успех над "старата госпожа" и се утвърдиха на 2-рото място във временното класиране.

Торинци пък спряха серията си от 3 поредни победи в първенството и пропуснаха да скъсят дистанцията до местата, даващи право на участие в евротурнирите.

Торино постави Милан на колене (ВИДЕО)

"Биковете" спечелиха домакинството си с 3:1

От Байерн са категорични за мениджъра на Брайтън

Той няма да бъде следващият треньор на тима

Аталанта загря за финала на Лига Европа с лесен успех в Серия А (ВИДЕО)

Бергамаските надвиха с 2:0 Лече като гости

Клинсман: Германия е сред фаворитите на Евро 2024

Бившият селекционер на германците е на мнение, че родината му може да спечели големия форум

Маинц оцеля, Бохум ще играе плейоф (ВИДЕО)