Леао: Милан е клубът, където да спечелиш ШЛ и Златната топка

Леао: Милан е клубът, където да спечелиш ШЛ и Златната топка

Португалецът е оптимист, че "росонерите" са точното място за него

Избралият да остане в Милан с нов договор Рафаел Леао е оптимист, че това е точното място за него. Нападателят вече веднъж стана първенец на Италия с “росонерите”, а през миналия сезон игра полуфинал в Шампионската лига.

“Милан е точният клуб, с който да спечелиш ШЛ, както и да заслужиш “Златната топка”, нахъсан е португалецът в интервю за ESPN.

Рафа Леао е ентусиазиран от активността на клуба на летния пазар, след като вече бяха привлечени седмина нови футболисти, а се очаква и осми такъв в лицето на Юнус Муса от Валенсия.

“Моите съотборници ми помогнаха да постигна целта си да спечеля Скудетото, както и да се развивам като футболист - продължи нападателят. - Вече се чувствам по-опитен - като лидер на тима. Милан ми дава възможността да печеля всяка една среща и да продължа да преследвам мечтите си като триумф в ШЛ и “Златната топка”. За новия сезон мисля, че ще имаме повече варианти в атака и в халфовата линия, защото през последния нямахме такива. В двата мача с Интер от полуфиналите в ШЛ страдахме, защото съперникът успя да смени доста от футболистите си, докато ние нямахме толкова резерви. Сега клубът променя това и вече взехме няколко страхотни нови играчи като Кристиан Пулишич и Рубен Лофтъс-Чийк. Те вдигат нивото на отбора и се радвам, че са при нас”.

Край на сагата: Симеоне остава в Атлетико

Аржентинецът бе свързван с Интер

Бивш селекционер на Англия си намери работа на 78

Рой Ходжсън се завръща в професията

Каземиро: Наслаждавам се на престоя в Юнайтед

Бразилецът си тръгва след края на сезона

Реал Мадрид няма намерение да привлича Родри

Позицията на Реал Мадрид относно евентуален трансфер на Родри остава непроменена и испанският клуб все още няма намерение да подписва договор с халфа на Манчестър Сити, съобщава вестник АС в петък.

Ювентус прати съгледвачи за Левандовски

Италианският футболен гранд Ювентус изпрати свои представители в Полша, за да гледат нападателя Роберт Левандовски, който продължава да бъде свързван с тима от Серия А, съобщава „Гадзета дело Спорт“.

Косово мечтае за Мондиал 2026(ВИДЕО)

По-малко от десетилетие мина, откакто Косово за първи път игра в квалификационен мач за Световното първенство, а сега са на един мач от място на тазгодишните финали на Мондиала в Северна Америка, пише агенция Ройтерс.