Левандовски стана герой за Байерн в първия мач за 2017 г. (ВИДЕО)

Полският нападател осигури победата срещу Фрайбург за 2:1

Байерн (Мюнхен) победи Фрайбург в първия мач от новата 2017 г. в Бундеслигата. Двубоят се проведе на пълния „Шварцвалд щадион” при празнична атмосфера със заря и завърши 2:1.

Отборът на старши треньора Карло Анчелоти стигна трудно до успеха – той дойде след обрат - като в герой за баварците се превърна нападателят Роберт Левандовски, който вкара и двата гола.

Байерн вече има 42 точки на първото място. Фрайбург е на осмото място с 23.

Резултатът бе открит в четвъртата минута, когато защитата на Байерн бе преодоляна с няколко бързи паса. Яник Хеберер бе изведен майсторски, излезе сам срещу Мануел Нойер и прати в долния десен ъгъл.

След това футболистите на Анчелоти взеха нещата в свои ръце и изцяло контролираха случващото се на терена. Домакините се прибраха в половината си и в 35-ата минута защитата им се пречупи след статично положение. Дъглас Коща центрира от ъглов, Левандовски бе изпуснат и засече във въздуха, като не остави шансове на вратаря.

В началото на второто полувреме Томас Мюлер получи в наказателното поле и точно преди да шутира бе ритнат от защитник, след което падна на тревата с претенции за дузпа. Главният съдия, който имаше отлична видимост към случващото се, подмина ситуацията.

В 83-ата минута Ариен Робен бе много близо да се разпише след лошо изчистване на топката, но ударът му мина покрай вратата.

Фрайбург можеше да посече съперника си минута преди края, когато Петерсен отправи бомбен удар от дистнация. Топката обаче профуча покрай гредата.

Така се стигна до първата минута на добавеното време, когато влезлият след почивката Франк Рибери центрира в наказателното поле, там Левандовски овладя на гърди, след което чукна топката с коляно и след това отправи удар по земя, който не бе особено силен, но точен – кълбото се удар в дясната греда и влезе.