Ливърпул плаща освобождаващата клауза на Аморим

Ливърпул плаща освобождаващата клауза на Аморим

Вижте подробности

Ръководството на Ливърпул ще направи всичко възможно да си осигури подписа на Рубен Аморим още преди началото на Евро 2024, след като стана ясно, че клубът ще претърпи провал в преговорите с Шаби Алонсо.

Както е известно, испанецът предпочете да остане начело в отбора на Байер Леверкузен, като това наложи Ливърпул и Байерн да насочат усилията си в друга посока.

При създалата се ситуация, наставникът на Спортинг Лисабон се превърна в цел номер 1 за „червените” от „Анфийлд”. За да привлекат Аморим обаче, англичаните ще трябва да платят заложената освобождаваща клауза в договора на младия специалист, която възлиза 15 млн. евро. Според източници, близки до Ливърпул, за клуба няма да представлява никаква трудност да платят въпросната сума.

Очаква се през следващата седмица представители на Ливърпул да имат първи разговори с Аморим.

Клуб Леон официално е аут от Световното клубно първенство

Мексиканският футболен Клуб Леон загуби обжалването на решението на ФИФА да бъде изваден от Световното клубно първенство и няма да играе на този турнир, съобщава агенция АП

Кристиано Роналдо-младши вече е национал на Португалия

Кристиано Роналдо има нов повод за радост и този път той е свързан със сина му

Хакими: Спокойни сме, знаем какво трябва да правим

Крайният защитник на ПСЖ Ашраф Хакими е един от футболистите, които имат най-сериозно влияние върху цялостното представяне на тима

Луис Енрике: Тук сме, защото го заслужаваме

Нападателят Усман Дембеле е напълно възстановен за полуфинала-реванш в Шампионската лига, който ще се играе утре

Чеферин: Инфраструктурата на Италия е срамота

Президентът на УЕФА Александър Чеферин отправи критики към състоянието на стадионите в Италия

Виртц споделил на Алонсо къде иска да играе

Флориан Виртц иска да премине в Байерн Мюнхен, а не в Реал Мадрид или Манчестър Сити, които имат интерес към него

Интер с рекордни приходи от мача с Барселона

Интер е записал рекордни приходи за италианския футбол, генерирайки цели 14 милиона евро от продажбата на билетите си за реванша тази вечер срещу Барселона

Реал Мадрид иска Трент за Световното клубно първенство

"Белите" трябва да преговарят с Ливърпул

Ясен е съдията за Ел Класико

Не е харесван нито от Барселона, нито от Реал