Ливърпул постигна драматична победа над Нотингам в самия край (ВИДЕО)

Нунес донесе трите точки на отбора си

Ливърпул постигна шампионска победа, след като се наложи по изключително драматичен начин с 1:0 при гостуването на Нотингам Форест от 27-ия кръг на Висшата лига. Единственото попадение в двубоя бе реализирано дълбоко в добавеното време на срещата, а негов автор бе Дарвин Нуньес.

В 15-а минута Нотингам организира добра атака, а Йейтс намери Дивок Ориги, който опита далечен изстрел с десния крак, но не успя да уцели вратата, а топката профуча встрани от левия страничен стълб на Келъхър.

Келъхър трябваше да се намесва много решаващо в 25-ата минута. Антъни Еланга се измъкна зад противниковата защита и остана очи в очи с вратаря на Ливърпул, след което опита удар, но Келъхър блесна с феноменално спасяване с левия си крак.

Две минути по-късно Конър Брадли получи на фланга и върна на точката на дузпата, а Боби Кларк стреля, но след блокирания удар Луис Диас бе най-съобразителен и бе на чиста позиция, но Мурийо реагира превъзходно, спасявайки сигурен гол.

В 50-ата минута Брадли центрира в наказателното поле на Нотингам, Луис Диас се размина с топката, но Робъртсън я връхлетя, за да бъде разочарован от прекрасна реакция на съперников играч пред самата голлиния.

В 66-а минута Еланга отправи страхотен удар, но топката премина на сантиметри от десния страничен стълб на Келъхър.

След това Мак Алистър намери Дарвин Нуньес, а той продължи за Коди Гакпо, който стреля, но много неточно в аут.

В петата минута на добавеното време на мача след центриране в наказателното поле на Нотингам, Дарвин Нуньес успя леко да закачи топката, която след това се отклони от тила на Мурийо и се насочи към вратата на Матц Селс, който демонстрира страхотен рефлекс и успя да спаси.

Ливърпул стигна до победния гол в мача в деветата минута на добавеното време на срещата. Алексис Мак Алистър центрира в наказателното поле на домакините, където Дарвин Нуньес беше изпуснат и с глава вкара топката във вратата на Матц Селс.

Ливърпул е лидер с 63 точки, но е с мач повече от втория Манчестър Сити, който е с 59, както и от третия Арсенал с 58 точки. Нотингам е седемнадесети с 24 точки.