Ливърпул сбъдна предсмъртната мечта на Ериксон и победи Аякс при легендите (ВИДЕО)

Шведският специалист е обречен според лекарите, но изглеждаше в добра форма на край терена

Легенди на Ливърпул победиха легенди на Аякс с 4:2 в приятелски мач, игран на „Анфийлд“, средствата от който ще отидат за хора в нужда.

Макар на терена да стана истинско шоу, благодарение на легендите на два от най-успешните клубове в европейските клубни турнири, най-съществената част от мача бе край страничната линия.

Там бе застанал легендарният треньор Свен-Йоран Ериксон, чиято голяма мечта да води някога Ливърпул бе сбъдната от мърсисайдци, които обявиха именно шведа за своя треньор в благотворителния мач.

76-годишният Ериксон обяви наскоро, че е болен от рак в последен стадий и му остава максимум година живот. Той от дете е фен на Ливърпул и да бъде наставник на отбора бе една от най-големите мечти в живота му. Мечта, която Ливърпул сбъдна в този мач, в който постигна обрат срещу Аякс.

Пред пълните трибуни на „Анфийлд“ амстердамци поведоха в резултата с 2:0 до полувремето, като Дерк Буурихтер вкара във 2-ата минута, а Кики Мусампа удвои в 43-ата.

През второто полувреме обаче, Ливърпул стигна до 4 безответни попадения, дело на Грегори Винял в 55-ата, Джибрил Сисе в 74-ата, Набил Ел Жар в 80-ата и Фернандо Торес в 84-ата минута.

По този начин феновете на Ливърпул получиха двойно щастие, тъй като тимът им постигна победа и успя да сбъдне мечтата на умиращия Свен-Йоран Ериксон.