Лийдс и Лестър изпаднаха, Астън Вила влезе в Европа (ВИДЕО)

Евертън оцеля във Висшата лига на Англия след драматично 1:0 над Борнемут

Шампионът на Англия от 2016 г. Лестър и първенецът от 1992 г. Лийдс изпаднаха от Висшата лига на Англия след истинска драма в последния кръг.

В същото време Астън Вила се завърна в европейските клубни турнири, като победи с 2:1 Брайтън и си гарантира седмото място, даващо право на участие в „Лига на конференциите“.

Истинският съспенс се разигра на „Гудисън парк“, където Евертън се нуждаеше от задължителна победа срещу Борнемут, за да не изпадне от елита на Англия за първи път от 1952 г. Нулевото равенство се запази през цялото първо полувреме и дори гостите играеха по-добре. Чак в 57-ата минута Абдулайе Дукуре с топовно воле взриви трибуните за 1:0. В истински герой за „карамелите“ се превърна вратарят Джордан Пикфорд, който направи невероятно спасяване в 10-минутното продължение след бомбен изстрел на Матиас Виня. В крайна сметка Евертън събра 36 точки и запази 17-ото си място. Зад тима на Шон Дайс останаха Лестър с 34 точки, Лийдс с 31 и отдавна изпадналият Саутхемптън  с 25.

В същото време Астън Вила изхвърли Тотнъм от европейските клубни турнири, събирайки 61 точки, а „шпорите“ въпреки убедителното 4:1 като гост на Лийдс с два гола на Хари Кейн останаха с 60 и няма да играят в Европа.