Локатели: Някои от мачовете на Ювентус са грозни

Локатели: Някои от мачовете на Ювентус са грозни

Халфът на торинци призна, че стилът на игра не е от най-впечатляващите

Полузащитникът на Ювентус Мануел Локатели призна, че тимът играе грозно в някои мачове и потвърди, че целта през настоящия сезон е класиране за Шампионската лига.

Ювентус записа домакински успех с 1:0 срещу Фиорентина в неделя вечер в мач от Серия А, но владееше само 25 процента от притежанието на топката и трудно организираше голови възможности през второто полувреме.

Локатели бе попитан за дефанзивния подход на отбора и настоя, че старши треньорът Масимилиано Алегри не е давал такива указания на почивката след първото полувреме.

"Не сме го решавали в съблекалнята. Искахме да играе както през първите 45 минути, но не успяхме, защото Фиорентина не ни позволи. Имахме трудности, но най-важна е победата както за временното класиране, така и за морала на отбора", коментира футболистът пред телевизия Sky Sport Italia.

"Трябва да се погледнем в очите и сме наясно, че някои мачове бяха наистина грозни. Винаги сме били задружни, но трябва са сме честни пред себе си. Истинското предизвикателство сме ние самите и трябва да положим максимални усилия, за да се класираме за финала в турнира за Купата на Италия и за участие в Шампионската лига",заяви още Локатели.

"Разбира се, че има място за напредък. Трябва да задържаме повече топката. Стоим прекалено защитно в някои срещи и това определено може да се подобри. В крайна сметка дори при лош сезон като миналия, ние постигнахме резултати. Този сезон искаме да спечелим трофей", завърши Мануел Локатели.

Ювентус участва на полуфиналите за Купата на Италия, където има за съперник Лацио, а в шампионата заема трето място към момента.

Контузия в гърба измъчва Десподов преди дербито с Панатинайкос

Капитанът на българския национален отбор Кирил Десподов не попадна в групата на ПАОК за първия мач срещу Панатинайкос от плейофната фаза в гръцкото първенство

Симоне Индзаги: Италианският футбол ще се възстанови

Бившият старши треньор на Интер Симоне Индзаги настоява, че италианският футбол „ще се възстанови“ след неуспеха да се класира за Световно първенство за трети пореден път

Слот има последен шанс да спаси поста си

Мениджърът на Ливърпул Арне Слот е все по-близо до раздяла с клуба след края на настоящия сезон

Фаворитите във ФА Къп се разминаха на полуфиналите

Манчестър Сити и Челси могат да се срещнат на финала на ФА Къп, след като жребият за полуфиналите размина двата големи фаворита, които останаха в битката за трофея след отпадането на Арсенал и Ливърпул

Киву: Показахме зрялост

Старши треньорът на Интер Кристиан Киву коментира победата с 5:2 над Рома в домакинството от 31-ия кръг на италианското първенство

ОФИЦИАЛНО: Бернардо Силва напуска Манчестър Сити

Бернардо Силва ще напусне Манчестър Сити, когато договорът му изтече това лято, потвърди помощник-треньорът на клуба Пеп Линдерс