Локомотив (Москва) би с 3:0 Алания като домакин

Иван Иванов и Иван Стоянов с цял мач

Отборът на Локомотив (Москва) постигна важна победа в борбата си за участие в Шампионската лига, след като се наложи с 3:0 над тима на Алания. Срещата се игра на стадион „Локомотив” в столицата Москва и бе от програмата на 13-ия кръг на руската Премиер лига. За гостите от Алания цял мач играха българите Иван Иванов и Иван Стоянов, но усилията им не стигнаха дори за почетна загуба.

Двубоят започна с натиск на „железничарите”, който даде резултат в 14-ата минута. Тогава Алиев отправи истински снаряд от фаул от около 30 метра, който направи безпомощен Кержаков – 1:0. Натискът на Локомотив продължи и след това попадение и във 2-та минута на продължението на първата част Сейчов удвои преднината на своите, засичайки с глава центриране на Алиев.

Второто полувреме също започна ударно за домакините и в 47-ата минута Сейчов вкара втория си гол в мача, покачвайки на 3:0, след като Алиев изведе Тарасов на добра позиция, вторият стреля, ала Кержаков изби. В крайна сметка кълбото попадна в непокрития Сейчов, който необезпокояван прати топката за трети път в мрежата на Алания. До края на двубоя Локомотив продължи да бъде по-активният състав, но нов гол не падна и така срещата завърши 3:0 в полза на „железничарите”.

След този успех столичани заемат 5-о място във временното класиране с актив от 21 точки. Гостите от Алания пък са 12-и с 12 спечелени точки.