Луис Енрике разкри целта пред ПСЖ

Луис Енрике разкри целта пред ПСЖ

Треньорът на еврошампионите иска доминация на Световното клубно

Треньорът на френския Пари Сен Жермен Луис Енрике се надява тимът му да установи дългосрочна доминация по време на Световното клубно първенство на фона на триумфа в Шампионската лига. За парижани предстои сблъсък срещу бразилския Ботафого във втория им двубой от турнира в САЩ.

Енрике подчерта, че френският гранд е достигнал нови върхове, а това е само началото на дългосрочните им амбиции да се превърнат в една от най-доминантните сили в Европа. Той смята, че вече всеки съперник повишава нивото си, когато се изправя срещу Пари Сен Жермен, тъй като вижда в това предизвикателство и възможност.

"Ние сме шампиони на Европа. Никой не може да ни отнеме това. Мисля, че сме страхотен европейски шампион, защото нашето пътуване беше много трудно", каза испанският специалист.

"Но сме само в началото - първата стъпка на отбор, който иска да стане доминантен. Нашата цел е много, много амбициозна. Имаме футболисти и клуб, който иска да продължи да печели. Имаме и фенове, които заслужават много победи", добави Луис Енрике.

"Трудно да се постигне, защото вече видяхме, че всички играят със специална мотивация срещу нас. Но определено е приятно предизвикателство. Всички искат да играят срещу нас и да ни победят, но и всички говорят добре за нас, което е хубаво. В същотово време и ние се опитваме да напредваме, да се развиваме и да се възползваме от увереността си", коментира още наставникът на ПСЖ.

Олимпик Лион ще плаща половината от заплатата на Ендрик

Олимпик Лион продължава преговорите с Реал Мадрид за взимането под наем на нападателя Ендрик, пише ESPN Brasil.

Манчестър Юнайтед ще пасува на трансферния пазар през януари

Манчестър Юнайтед ще използва футболисти от академията си за заместници на отсъстващите играчи през декември и януари, съобщава The Sun.

Роналдо преди мача с Ирландия: Обещавам да бъда послушен

Футболната суперзвезда Кристиано Роналдо очаква да бъде освиркван в световната квалификация срещу Ирландия и се надява вниманието върху него да намали напрежението над португалските му съотборници, предава Ройтерс.

Повикаха по спешност халф на Ювентус в националния на Франция

Полузащитникът на Ювентус Кефрен Тюрам е повикан в националния отбор на Франция за предстоящите квалификации за Световното първенство по футбол, съобщи пресслужбата на отбора.

УЕФА назначи Георги Гинчев на ключов мач

УЕФА назначи Георги Гинчев на важната младежка квалификация Турция - Украйна

В Байерн са взели решение за Нойер

На 39 години Мануел Нойер прави пореден отличен сезон на вратата на Байерн (Мюнхен).

Франция и Португалия поглеждат към класиране за Мондиал 2026

Ноемврийският цикъл от световни квалификации в зона Европа стартира с осем мача днес.

Байерн и Челси искат вратаря на Милан

Майк Менян има договор с „росонерите“ до лятото

Потвърдено: „Уембли“ посреща финала на Евро 2028

Мачът за трофея ще се играе на 9 юли