Луис Енрике със сериозни изненади в списъка за Лигата на нациите

Луис Енрике със сериозни изненади в списъка за Лигата на нациите

Селекционерът на Испания е извикал доста дебютанти

Селекционерът на националния отбор на Испания Луис Енрике обяви списък от 25 футболисти, на които ще разчита за предстоящите в края на месеца мачове с Швейцария и Португалия от Лигата на нациите.

Сред повиканите има куп изненадващи имена, което обаче не бе неочаквано за пресата в Испания, въпреки че световното първенство в Катар започва след само два месеца. Луис Енрике ще даде шанс с червената фланелка на 20-годишното крило на Атлетик Билбао Нико Уилямс, 22-годишния халф на Валенсия Уго Гиямон, както и на нападателя на Бетис Борха Иглесиас. Тримата имат общо два мача за "Ла Фурия", като и двата са на сметката Гиямон. Вратарите на Брайтън Роберт Санчес и Брентфорд Давид Рая също са сред повиканите.

Изненадващо обаче в групата за предстоящите мачове не бяха взети Давид де Хеа (Манчестър Юнайтед), Серхио Рамос (Пари Сен Жермен), Ансу Фати и Маркос Алонсо (Барселона), Тиаго Алкантара (Ливърпул), Иниго Мартинес (Атлетик Билбао) и Раул де Томас (Райо Валекано).

Една от най-изненадващите повиквателни пък е за опитния бранител на Барселона Жорди Алба, който в момента е трети в избора за ляв защитник в Барселона след Маркос Алонсо и Aлехандро Балде.

Испания е лидер в група 2 на Лига "А" на Лигата на нациите с 8 точки от четири мача, с точка повече от Швейцария, с четири пред Чехия и с пет пред Швейцария.

Алонсо към футболистите: Който не се раздава, няма да играе в Реал

"Имената нямат значение", предупреди новият наставник на гранда от Мадрид

Основен защитник се върна в строя на Ювентус

Игор Тудор взе решение Бремер да пътува със съотборниците си за Световното клубно първенство

Манчестър Юнайтед няма да се разделя със Зиркзее

Расмус Хойлунд обаче ще бъде продаден

Енцо Мареска потвърди, че Челси търси нападатели

Гитънс остава основен приоритет за Челси

Заглавията на Острова: Арсенал се отказва от Гьокереш?

Реал Мадрид отново иска ключов играч на Ливърпул

Манчестър Юнайтед преговаря за Юго Екитике

Английският Манчестър Юнайтед е започнал преговори с представители на нападателя на Айнтрахт Франкфурт Юго Екитике, като Ливърпул и Челси също са в надпреварата за подписа на футболиста.

 Гарначо май не иска да си тръгва от Ман Юнайтед

Полузащитникът на Манчестър Юнайтед Алехандро Гарначо е взел решение относно бъдещето си на фона на интереса от страна на Байер Леверкузен.

 Рашфорд иска в Барселона

Нападателят на Манчестър Юнайтед Маркъс Рашфорд се надява да се присъедини към Барселона.

Палмейрас и Порто не излъчиха победител в Ню Джърси (ВИДЕО)

Второ нулево реми в Група “А” на Мондиала