Луис Енрике: Тук сме, защото го заслужаваме

Луис Енрике: Тук сме, защото го заслужаваме
Източник: БГНЕС

Нападателят Усман Дембеле е напълно възстановен за полуфинала-реванш в Шампионската лига, който ще се играе утре

Това заяви старши треньорът на ПСЖ Луис Енрике на пресконференция днес, дадена по повод на втората среща с Арсенал. Парижани спечелиха с 1:0 при визитата си в Лондон, но мачът е отворен по отношение на крайния изход.

"Усман Дембеле тренира на пълни обороти в последните два дни. Така че е напълно готов за утре", заяви Луис Енрике на пресконференцията. Тимът му вече спечели титлата в Лига 1 във Франция и сега се стреми да вземе и Шампионската лига, която до момента никога не е влизала във витрината на клуба. Миналата година те стигнаха до полуфинал, където изненадващо бяха победени от Борусия (Дортмунд), но сега се подготвят за нещо повече.

"Тук сме, защото го заслужаваме. Искаме да се подготвим максимално добре и да спечелим и втория мач. Втората година може да бъде година за по-ясно развитие, във футболно отношение. Но също така и по отношение на вярата в силите ни. Целта за следващите години е да продължим да подобряваме този процес и мисля, че преживяваме високо ниво на развитие. Искаме да продължим да вървим нагоре ниво след ниво и да имаме по-високи резултати от миналата година“, казва още испанският специалист.

Единственият финал на ПСЖ в Шампионската лига завърши с поражение от Байерн Мюнхен през 2020 г., докато единственият финал на Арсенал беше през 2006 г., когато загуби от Барселона в Париж.
"Ще трябва да бъдем толкова добри, колкото и миналата седмица. Но макар мнозина да очакват същия вид игра, аз ви гарантирам, че тя ще бъде напълно различна“, каза Луис Енрике. 

Шок за Милан: Пулишич също се връща с контузия след паузата за националите

Халфът на Милан и националния отбор на САЩ може да пропусне почти месец

Милан остана без Адриен Рабио

Поне за месец, заради травма

Патрик Виейра посочи най-добрия млад футболист в Европа

Според легендата това е талант на ПСЖ

Шеф в Мьонхенгладбах каза за треньора

Еуген Полански за момента остава начело на Борусия Мьонхенгладбах.

Тибо Куртоа се отказа от почивката си

За да тренира с Реал Мадрид

Официално: Джордан Пикфорд преподписа с Евертън

"Карамелите" обявиха подписването на новия контракт с 31-годишния вратар

Официално: Без гостуващи фенове на Астън Вила – Макаби (Тел Авив)

Английският клуб съобщи новината за мача от Лига Европа

Реал изкушава защитник на Байерн

Грандът от Мадрид може да плати 20 милиона евро, за да привлече Дайо Упамекано

Байерн (Мюнхен) не планира да привлича Душан Влахович

Дори и през следващото лято, въпреки че сърбинът бе сочен за заместник на Хари Кейн