Македа: Безмислено е да се връщам в Манчестър Юнайтед

Македа: Безмислено е да се връщам в Манчестър Юнайтед

"Очакваха да съм новия Уейн Рууни, но как да вкарвам като не играех?"

Нападателят Федерико Македа смята, че няма никакъв смисъл да се връща в Манчестър Юнайтед. Италианецът е собственост на „червените дяволи”, но играе под наем в Щутгарт.

През април 2009 година звездата на Македа изгря с много важни голове за Юнайтед срещу Астън Вила и Съндърланд, които помогнаха на отбора на сър Алекс по пътя към титлата.

После Македа изкара няколко неуспешни периода под наем и този януари се озова в Щутгарт. Той е категоричен, че не иска да се връща на „Олд Трафорд”.

„В Манчестър Юнайтед е по-трудно от всеки друг клуб в света, защото там има играчи със страхотен талант, а вниманието и напрежението са огромни. Няма смисъл да се връщам и пак да стоя две години на пейката. Може би в бъдеще ще се върна, но не и сега”, казва Македа пред „Дейли Мейл”.

„Бях само на 17 години, когато дебютирах и когато вкарах няколко важни попадения хората очакваха да стана новия Уейн Рууни, следващата голяма звезда. Как можех да го направя, като дори не играех? Не беше лесно да приема това. Но не съжалявам, беше като приказка. Беше ми трудно след Юнайтед заради контузиите. Сега се адаптирам към Щутгарт. Важното е да си намеря мястото, да играя и да се развивам като футболист”.
НА ЖИВО: Франция - Парагвай (СЪСТАВИ)

Следете 1/8-финалния мач от Мондиал 2026 на живо с нас тук

Франк Кеси иска трансфер в Ювентус

Капитанът на Кот д'Ивоар Франк Кесие продължава да се самопредлага на Ювентус, надявайки се на втори етап в Серия "А" след този с фланелката на Милан, съобщава Фабрицио Романо

Защитник на Португалия с висока оценка за Испания

“Това е най-трудният съперник, когото може да срещнем в турнира”

Тотнъм продължава с амбициозните трансферни цели

Тотнъм продължава със селекцията и има още амбициозни планове, въпреки че вече дадоха над 150 милиона евро

Аке напусна Сити и подписа с Фенербахче

Защитникът Нейтън Аке се присъедини към турския футболен клуб Фенербахче след шест успешни години в Манчестър Сити, съобщават англичаните

Агентите на Чалоба договарят трансфер в Серия А

Агентите на английския национал Трево Чалоба са пристигнали в Италия за преговори с проявяващите интерес към футболист - Интер и Комо, като „нерадзурите“ имат предимство в конкуренцията за привличането на 26-годишния защитник от Челси