Ман Сити потвърди напускането на Бернардо Силва

Ман Сити потвърди напускането на Бернардо Силва

Халфът си тръгва след 9 години в клуба

Английският футболен клуб Манчестър Сити потвърди напускането на капитана Бернардо Силва в края на сезона.

31-годишният португалец ще сложи край на деветгодишния си престой в синята половина на Манчестър, в който спечели 19 трофея. Сред успехите на Силва с „гражданите“ са шест титли от Висшата лига, една Шампионска лига, два трофея от ФА Къп и пет от Купата на лигата.

В този период плеймейкърът записа 451 участия с екипа на Сити, в които отбеляза 76 гола и даде 77 асистенции. През настоящия сезон Бернардо Силва влезе в топ 10 на вечната класация за изиграни мачове за Манчестър Сити.

„Когато пристигнах преди 9 години, следвах мечта, която имах от малко дете - да успея в живота и да постигна велики неща. Този град и клуб ми дадоха много повече от това, за което се надявах. Това, което спечелихме и постигнахме заедно е наследство, което ще ценя завинаги“, написа Бернардо Силва в профила си в Инстаграм.

„След няколко месеца ще бъде време да кажа „довиждане“ на града, където не само спечелихме толкова много като футболен клуб, но и където сключих брак и започнах семейството си“, добави португалецът.

„Към клуба, Пеп (Гуардиола), щаба и всичките ми съотборници през тези 9 години, благодаря за всичките спомени и че ми позволихте да бъда част от това за толкова дълго. Атмосферата, която създавахме всеки ден на тренировъчното игрище, ме караше да се чувствам у дома си и като част от голямо семейство. Нека заедно се насладим на тези последни седмици и да се борим за това, което този сезон все още ни предлага“, каза още той.

В оставащите мачове до края на сезона, Силва ще се опита да помогне на Манчестър Сити да спечели още два трофея - във Висшата лига тимът изостава на 6 точки от лидера Арсенал, но с мач по-малко, а в Купата на страната ще играе полуфинал срещу Саутхямптън.

Холанд хвали Бернардо Силва

Нападателят на английския футболен гранд Манчестър Сити Ерлинг Холанд похвали съотборника си и капитан Бернардо Силва, след като португалецът потвърди, че ще напусне клуба в края на сезона.

Пикфорд: Целта пред Евертън е Европа

Класиране в европейските клубни турнири е основната цел на Евертън, заяви вратарят на отбора Джордан Пикфорд преди мърсисайдското дерби с Ливърпул от 33-ия кръг на английското първенство по футбол.

Куман не е съгласен с Лапорта за съдийството срещу Атлетико

Бившият треньор на Барселона Роналд Куман отговори на коментарите на президента на клуба Жоан Лапорта относно съдийството в мачовете срещу Атлетико Мадрид от четвъртфиналите в Шампионската лига

Ливърпул с официална информация за Екитике

Нападателят ще отсъства дълго

Байерн без Компани в първия мач с ПСЖ

Треньорът на баварците ще бъде наказан

Антъни Гордън иска трансфер преди Мондиала да започне

Нападателят на Нюкасъл Антъни Гордън може да напусне през лятото, съобщава „Дейли Телеграф“