Манчестър Сити се справи с Нюкасъл и се класира за 1/2-финал на ФА Къп (ВИДЕО)

"Гражданите" са все по-близо до трофея

Манчестър Сити се класира за 1/2-финалите на ФА Къп, след като не срещна проблеми срещу Нюкасъл и го победи с 2:0 благодарение на два гола на Бернардо Силва.

Португалецът се разписа още в 13-ата минута от срещата на „Етихад“, след като получи топката от Родри, стреля и след рикошет топката влетя в мрежата на „свраките“.

В 31-ата минута Рубен Диаш видя коридор за подаване и веднага намери Бернардо, който с удар от границата на наказателното поле за втори път матира Мартин Дубравка.

Пет минути след това Александър Исак получи топката в наказателното поле, но ударът му бе спасен от Щефан Ортега.

До края на първото полувреме „гражданите“ имаха шанс да вкарат още голове, но с пропуски се отчетоха Фил Фодън, Жереми Доку и Рубен Диаш, като в последните два случая Мартин Дубравка се отчете с добри намеси.

Три минути след началото на второто полувреме вратарят на Нюкасъл отново бе на висота и спаси коварен удар на Доку.

Ерлинг Холанд също можеше да вкара гол, но в 52-ата минута направи сериозен пропуск, след като от близка дистанция прати топката покрай вратата.

Въпреки тези пропуски, тимът на Пеп Гуардиола не допусна грешки в отбрана и така се класира за полуфиналите на ФА Къп, където са актуалният носител на трофея.