Манчестър Юнайтед взима любимец на Аморим от Спортинг Лисабон

Манчестър Юнайтед взима любимец на Аморим от Спортинг Лисабон

Скаути на Манчестър Юнайтед са наблюдавали отблизо изявите на младата звезда на Спортинг Лисабон - Джовани Кенда

Те са били на стадиона за дербито срещу Порто в петък, завършило 1:1.

Английският гранд проявява сериозен интерес към 17-годишното крило, особено след като начело на отбора застана Рубен Аморим. През януари португалското издание A Bola съобщи, че двата клуба са постигнали принципно споразумение за трансфер на стойност 60 милиона евро.

Според португалските медии, представители на 20-кратния шампион на Англия планират да наблюдават Кенда и в предстоящата среща от плейофите на Шампионската лига срещу Борусия Дортмунд.

Младият талант е част от академията на Спортинг още от 13-годишна възраст, а този сезон вече се наложи в първия отбор. По време на предсезонната подготовка тогавашният наставник на лисабонските „лъвове“ Рубен Аморим открито изрази възхищението си от способностите на играча.

Снимка: БГНЕС

Педро Поро преподписва с Тотнъм

Десният бек Педро Поро продължи до 2031 договора си с английския футболен клуб Тотнъм, съобщава агенция ДПА

Арсенал по следите на национал на Мароко

18-годишният национал на Мароко - Аюб Бухади, е трансферна цел на английския шампион Арсенал

Защитник на Челси е поредният нов в селекцията на Реал Мадрид

Жозе Моуриньо гради защитата на “белия балет” от нулата

Халф си тръгва от Барселона

Марк Касадо е все по-близо до раздяла с Барселона през летния трансферен прозорец

Гвардиол реши да преподпише с Манчестър Сити

Един от най-важните защитници на Манчестър Сити Йошко Гвардиол е близо до подписване на нов договор с клуба, информира реномираният журналист Фабрицио Романо

Еден Азар надъха Белгия за Мондиал 2026

 „Фактът, че отборът на Белгия не е сочен за фаворит, ще позволи на националите да играят с повече свобода и самообладание“