Мъри Стоилов: Грешките през второто полувреме провалиха Гьозтепе срещу Трабзонспор

Мъри Стоилов: Грешките през второто полувреме провалиха Гьозтепе срещу Трабзонспор

Българският старши треньор на Гьозтепе (Измир) Станимир Стоилов остана доволен от представянето през първото полувреме при поражението с 1:2 от Трабзонспор в 15-ия кръг на Суперлигата, като отбеляза грешките след почивката.

Поражението на собствен терен е първо у дома този сезон и общо трето в първенството, но въпреки него „жълто-червените“ остават на 4-о място в класирането с 26 точки. Гостите от Трабзонспор пък остават 2-и с 34 точки, на 2 от лидера Галатасарай.

„Беше труден мач! През първото полувреме бяхме по-добре от тактическа гледна точка и не дадохме никакви шансове на противника. В последните минути имахме добра възможност да вкараме, но Бокеле пропусна да се разпише, след като техният вратар се размина с центриране", започна Стоилов анализа си за мача пред клубната телевизия на Гьозтепе.

„През второто полувреме – както предупреждавах и преди мача, нашите съперници се възползваха максимално от нашите грешки. Вече след като изоставахме с 0:2, създадохме многобройни шансове. Отбелязахме красив гол, но след него пропиляхме 5-6 чисти положения за втори, изравнителен гол.

Проблемите ни в последната третина продължават. Не можеш да си позволиш да правиш грешки срещу отбор като Трабзонспор. Трябва да се възползваш от създадените възможности, но ние не успяхме да го направим.

През второто полувреме се борихме до края благодарение на фантастичната атмосфера, създадена от нашите фенове, но за съжаление не постигнахме желания резултат", обясни Стоилов.

Следващата среща на тима, воден от българския треньорски екип, е на 14-и декември – гостуване на Газиантеп ФК.

Педро Поро преподписва с Тотнъм

Десният бек Педро Поро продължи до 2031 договора си с английския футболен клуб Тотнъм, съобщава агенция ДПА

Арсенал по следите на национал на Мароко

18-годишният национал на Мароко - Аюб Бухади, е трансферна цел на английския шампион Арсенал

Защитник на Челси е поредният нов в селекцията на Реал Мадрид

Жозе Моуриньо гради защитата на “белия балет” от нулата

Халф си тръгва от Барселона

Марк Касадо е все по-близо до раздяла с Барселона през летния трансферен прозорец

Гвардиол реши да преподпише с Манчестър Сити

Един от най-важните защитници на Манчестър Сити Йошко Гвардиол е близо до подписване на нов договор с клуба, информира реномираният журналист Фабрицио Романо

Еден Азар надъха Белгия за Мондиал 2026

 „Фактът, че отборът на Белгия не е сочен за фаворит, ще позволи на националите да играят с повече свобода и самообладание“