Мъри Стоилов изведе Гьозтепе до класика над Гиресунспор (ВИДЕО)

Отборът на родния специалист изигра отличен мач

Гьозтепе, воден от Станимир Стоилов, не остави никакви шансове на Гиресунспор и го победи безпроблемно с 3:0 у дома в мач от 14-ия кръг на турската Първа Лига. Това е втори успех в два мача за Мъри начело на „Гьоз Гьоз“.

Отборът на българския наставник се намира на трето място във временното класиране с актив от 26 точки, само на 3 зад Коджаелиспор, който е втори – позиция, даваща право на директна промоция в Суперлигата. Гиресунспор е предпоследен 17-и с 9.

Гьозтепе имаше тотален контрол върху случващото се на терена и не даде възможност на съперника си дори да помечтае за точка. Ударите бяха 23:3 в полза на състава, воден от Мъри, а точните 8:2.

Домакините излязоха напред в резултата в 23-ата минута, след като Кенет Обина Мама оползотвори асистенция на Билал Месауди. В 56-ата минута Фарук Джан Генч си вкара автогол. Гьозтепе оформи крайното 3:0 след повторение на комбинацията от първия гол – Билал за Мама.