Майнц изпусна дузпа, но взе нова точка при временния треньор (ВИДЕО)

След 1:1 при визитата на Хофенхайм

Майнц постигна нова точка при временния си треньор Ян Зийверт, след като в 12-ия кръг на Бундеслигата си тръгна с 1:1 от Хофенхайм.

Но гостите можеха дори да спечелят, ако Аймен Баркок през второто полувреме не беше пропуснал дузпа.

Със Зийверт начело тимът вече има 5 точки в последните си три мача, след като Бо Свенсон беше принуден да подаде оставка заради поражението от Херта (Берлин) за Купата на Германия. Бившият мениджър на английския Хъдърсфилд Таун може би дори ще получи в следващите дни и постоянен договор, но тимът все още остава в зоната на изпадащите, макар и на мястото за плейоф.

Марко Рихтер откри резултата за гостите от Майнц 6 минути преди края на първото полувреме, но Роберт Сков с красив гол изравни три след началото на втората част.

Намиращият се на 6-о място в класирането Хофенхайм можеше да намали разликата от РБ Лайпциг за пето място до 1 точка с една евентуална победа, но вместо това не успя да вземе трите точки за трети пореден мач. Хофе доминираше в притежанието на топката, но можеше и да загубят, ако не бяха пропуските на Аймен Баркок от гостите. Най-напред той профука две невероятни възможности, изпращайки топката над горната греда преди да види как вратарят Оливер Бауман спасява дузпата му в 66-ата минута. Авторът на попадението за гостите Марко Рихтер на два пъти от фаул прати топката в гредите.

Майнц е на 16-о място в класирането със 7 точки, колкото има и Унион (Берлин) под тях, а 15-ият Дармщат е с 9. Хофенхайм са с 19 на 6-ото място, на 4 от РБ Лайпциг.