Мбапе и Фалкао смълчаха и Лион (ВИДЕО)

Монако спечели дербито на 34-ия кръг срещу Лион като гост и си върна първото място в Лига 1

Монако спечели дербито на 34-ия кръг срещу Лион като гост и си върна първото място в Лига 1. „Монегаските” се наложиха с 2:1 на „Стад де Люмиер”.

Защитата на домакините заспа при ъглов удар в 36-ата минута. Камил Глик свали с глава центрирането на задната греда, а оставеният непокрит във вратарското поле Радамел Фалкао само насочи също глава в мрежата.

Бернардо Силва разтърси цели две греди със силен удар, като преди това развинти защитата на Лион. Секунди по-късно, в 44-ата минута Килиан Мбапе завърши хладнокръвно контра на гостите след отнета топка отстрана на Бакайоко и асистенция на Бернардо Силва. Така, Монако имаше аванс от два гола до почивката.

Лион намали в 51-ата минута, когато Люка Тузар се извиси при корнер и материализира центрирането на Мемфис Депай.

Тузар можеше да донесе точката с фалцирана топка с глава, но прати встрани. Най-добрите ситуации за „монегаските” се откриха пред резервата Валер Жермен, влязъл за последните 10 минути, но вратарят Антони Лопес се справи.

Монако записва 6-а поредна победа във всички турнири, включително две в Шампионската лига и една за Купата на Франция.

Тимът на Леонардно Жардим има равни точки с ПСЖ на върха – по 80, и мач по-малко.

Лион (54 точки) се смъкна до 5-ата позиция, като бе изместен от Бордо (55).