Меси: Кристиано имаше страхотна година и заслужава наградата

Меси: Кристиано имаше страхотна година и заслужава наградата

Не знам дали нещата щяха да са различни, ако ги нямаше моите контузии, но аз не играх доста време

Мегазвездата на Барселона Лионел Меси обяви, че изборът "Златната топка" за 2013-а година да отиде у Кристиано Роналдо е правилен, тъй като португалецът е бил най-добрият през изминалата година. 
 
"Той имаше страхотна година, няма какво повече да кажем. И за трима ни (б.р. Франк Рибери беше третият финалист) годината бе добра, и затова сме тук. Който и да беше спечелил, щеше да е заслужено," заяви Меси пред медиите след церемонията в Цюрих, на която беше коронясан португалският ас на Реал (Мадрид). 
 
"Не знам дали нещата щяха да са различни, ако ги нямаше моите контузии, но аз не играх доста време. Така че не бях в най-добрата си форма в края на сезона и в началото на новия. Пропуснах доста мачове, но наградата няма общо с това вече. Кристиано имаше страхотна година и заслужаваше да спечели наградата," добави Меси. 
 
"Да се надяваме, че догодина ще съм отново тук, и ще представлявам моя клуб Барселона, както го направихме тази година четиримата, които попаднахме в Идеалния отбор на ФИФА. Исках да спечеля, разбира се, винаги искам да побеждавам, но не се оплаквам. Кристиано е заслужилият победител тук," повтори и потрети Лео Меси. "Няма значение, че вече съм печелил четири пъти, и сега исках да я спечеля също толкова силно."
 
Манчестър Юнайтед удари аутсайдера Уулвърхемптън (ВИДЕО)

Манчестър Юнайтед постигна убедителна победа с 4:1 при визитата си на последния в класирането Уулвърхемптън на „Молиню“.

Впечатляващ Милан обърна Топино от 0:2 като гост (ВИДЕО)

Милан постигна впечатляващ обрат и спечели с 3:2 срещу Торино като гост.

Норвегия обяви контроли с Нидерландия и Швейцария преди Световното

Норвегия ще играе приятелски мачове с Нидерландия и Швейцария през март по време на подготовката си за Световното първенство в Северна Америка.

Мануел Нойер ще играе срещу Спортинг

Треньорът на Байерн (Мюнхен) Венсан Компани говори пред медиите преди утрешното домакинство на Спортинг (Лисабон) в Шампионската лига

Брюж уволни треньора си преди домакинството на Арсенал

Клуб Брюж уволни треньора Ники Хайен два дни преди да бъде домакин на Арсенал в Шампионската лига и го замени с бившия си мениджър хърватина Иван Леко.

Контузените в Барса се оправят

Старши треньорът на Барселона Ханзи Флик заяви, че отборът му е близо до преодоляване на проблемите с контузии, които повлияха на резултатите им през последните месеци.

Жребият е хвърлен: Вижте двойките за ФА КЪП

Жребият за третия кръг на най-стария футболен турнир в света – ФА Къп – бе изтеглен и донесе на феновете няколко интригуващи сблъсъка.

Пьотровски с първи гол след трансфера от Лудогорец (ВИДЕО)

Полският национал Якуб Пьотровски отбеляза първото си попадение с екипа на Удинезе, след като бе привлечен от Лудогорец. Това се случи при домакинското поражение с 1:2 срещу Дженоа в мач от 14-ия кръг на Серия А.

Треньорът на ПСВ хвали Диего Симеоне

Диего Симеоне беше похвален от треньора на ПСВ Айндховен Петер Бош, докато Атлетико Мадрид засилва стремежа си към автоматично класиране за елиминационните фази на Шампионската лига.