Милан хвърли здрав бой на Раниери за Купата (ВИДЕО)

19-годишен бележи при 4:1 над Каляри

Милан разби с 4:1 Каляри в мач от 1/8-финалите за Купата на Италия, игран на "Сан Сиро". Два гола за домакините реализира Лука Йович, дебютно реализира и Чака Траоре, а в края точен бе и Рафаел Леао. Почетното попадение за гостите от Сардиния реализира резервата Паоло Аци. "Росонерите" заложиха на експериментален състав, в който личаха имената на двама тинейджъри. Освен Траоре, от първата минута започна и бранителят Ян-Карло Симич. Успехът прати гранда от Милано на 1/4-финал, а в сряда ще стане ясно името и на следващия съперник, който ще се реши от двойката Аталанта - Сасуоло.

Двубоят започна с отлична възможност за домакините, които можеха да поведат в резултата преди да са изминали и 7 минути. Ясин Адли демонтрира отлична техника, пробивайки през центъра на терена, след което изведе отлично Лука Йович зад отбраната, но ударът му бе спасен от Радунович.

Гостите отговориха с отлична атака, която достигна до снажния Андеа Петаня, който с гръб към вратата върна на Макумбу, но ударът му попадна право в ръцете на опитния Миранте.

В 20-ата минута Йович бе лишен от отлична възможност да открие резултата, след като в последния възможен момент Пантелис Хацидиакос направи перфектен шпагат и спря нападателя на "росонерите". Логичното се случи 9 минути по-късно, когато бившият футболист на Реал Мадрид откри резултата. Нападателят получи перфектен пас от Тео Ернандес, който този път се справи с Хацидиакос и отблизо прокара топката покрай Радунович.

В самия край на първата част Тео Ернандес продължи да впечатлява. Френският национал пробяха почти целия терен с топка в крака, за да намери в наказателното поле Йович, който от упор не сгреши - 2:0.

Двубоят окончателно приключи в 50-ата минута, когато Чака Траоре вкара дебютно за Милан. 19-годишният талант стреля при разбъркване в наказателното поле, а последвалата намеса на вратаря на Каляри бе разочароваща. Третото попадение успокои домакините, които намалиха драстично оборотите, осигурявайки си спокойно второ полувреме. В същото време отборът на Раниери видимо нямаше сили да се противопостави на явния фаворит в мача и чакаше последния съдийски сигнал.

В заключителните минути все пак падна и почетното попадение за Каляри, дело на резервата Пауло Аци с удар извън наказателното поле. И все пак Рафаел Леао бе достатъчно мотивиран да започне годината ударно и в самия край на мача вкара за крайното 4:1.

МИЛАН - КАЛЯРИ 4:1
1:0 Лука Йович ( 29)
2:0 Лука Йович (43)
3:0 Чака Траоре (50)
3:1 Паоло Аци (86)
4:1 Рафаел Леао (90)

Милан: 83. Антонио Миранте, 2. Давиде Калабрия, 82. Ян-Карло Симич, 19. Тео Ернандес, 74. Алекс Хименес, 7. Ясин Адли, 14. Тижани Райндерс, 21. Самуел Чуквуезе, 18. Лука Ромеро, 70. Шака Траоре, 15. Лука Йович

Резерви: 16. Менян, 69. Нава, 95. Бартесаги, 85. Дзероли, 9. Жиру, 24. Кяер, 10. Леао, 8. Лофтъс-Чийк, 84. Нсиала Макенго, 11. Пулишич, 42. Флоренци
Треньор: Стефано Пиоли

Каляри: 1. Борис Радунович, 99. Алесандро Ди Пардо, 23.Матеусц Ветеска, 17. Пантелис Хацидиакос, 37. Дентело Ази, 21.Якуб Янкто, 29.Антойне Макумбу, 14. Алесандро Дейола, 5. Манкозу, 77. Зито Лувумбо, 32. Андреа Петаня

Резерви: 18. Арести, 22. Суфет, 37. Пауло Ази, 10. Виола, 3. Голданига, 28. Дзапа, 24. Капрадоси, 19. Ористанио, 20. Перейро, 25. Сюлейман