Милан надделя над Фиорентина с дузпа, 15-годишен с дебют за "росонерите"(ВИДЕО)

Грандът от Милано би с 1:0

Милан се наложи с 1:0 над Фиорентина на „Сан Сиро“ в мач от 13-ия кръг на Серия А. По този начин „росонерите“ се върнаха на третото място във временното класиране с актив от 26 точки, на 6 пред „Ла Виола“, заемащ шестото място.

Двубоят бе специален за таланта на домакините Франческо Камарда, който счупи рекорда за най-млад футболист в историята на италианския елит със своите 15 години, 8 месеца и 23 дни, повявайки се в 83-ата минута. Той измести от първото място Уисдом Амей, а Валери Божинов падна от осмата на деветата позиция.

Първото полувреме бе изключително равностойно, като предимно имаше битка в средата на терена и малко голови положения. В добавеното време Тео Ернандес реализира дузпа, която самият той спечели след нарушение на Фабиано Париси.

Фиорентина имаше тотален контрол върху случващото се на терена през втората част, като отправи цели 14 удара към вратата на Майк Менян за вторите 45 минути, но само два от тях бяха точни и не затрудниха особено френския страж.

Първото по-сериозно положение през второто полувреме, обаче, бе на сметката на Милан и дойде в 75-ата минута, когато Лука Йович получи топката в наказателното поле и стреля към долния ляв ъгъл, но Пиетро Терачано спаси брилянтно.

Дълбоко в добавеното време на срещата Роберто Мандрагора изпусна златна възможност да донесе точката на Фиорентина, след като стреля от около 2 метра от голлинията, но Менян направи изумително спасяване, с което запази преднината на Милан 1:0.

Бетис и Севиля поделиха по точка в красиво дерби (ВИДЕО)

Двата отбора изиграха интригуващ мач, но вкараха само два гола

Фиорентина засили Сасуоло към Серия Б с пет гола (ВИДЕО)

Ла Виола все още вярва в класирането си за Европа

ПАОК и Десподов върнаха битката за титла в Гърция (ВИДЕО)

Солунският гранд победи АЕК Атина с 3:2

ПСЖ е шампион на Франция за 12-ти път! (ВИДЕО)

Парижани си гарантираха титлата след като Олимпик Лион победи Монако с 3:2

Виляреал наниза три гола на Райо Валекано в преследването на зона "Европа"(ВИДЕО)