„Росонерите“ вече са започнали търсенето на нов нападател, въпреки че откупната клауза на германеца е едва 5 милиона евро.
Фюлкруг пристигна под наем през януари като спешна мярка заради сериозните проблеми с контузени играчи в атаката на Милан, но не успя да окаже очакваното въздействие. Травма в стъпалото възпрепятства представянето му, а само 1 гол в 14 мача, за общо 429 минути игра, не е успял да промени мнението на ръководството.
Според трансферния журналист Матео Морето, цитиран от "CalcioMercato", Милан от самото начало е разглеждал сделката като чист наем. Опцията за закупуване е била предвидена да бъде активирана единствено при изключителен принос от страна на играча. Такъв принос обаче липсваше. Въпреки изключително ниската откупна клауза, която е необичайно скромна предвид факта, че договорът на Фюлкруг с Уест Хам е до юни 2028 г., клубът не е готов да я упражни.




















