Старши треньорът на Милан Пауло Фонсека няма да може да разчита на двама от основните си футболисти до края на календарната година.
Според авторитетният вестник "Гадзета дело Спорт", Алваро Мората и Рубен Лофтъс-Чийк ще останат в лазарета за период от поне 2 седмици. Двамата напуснаха терена още преди почивката на мача с Цървена звезда (2:1) в Шампионската лига.
"Разтежение в областта на аддукторите", има европейският шампион Мората, обявиха "росонерите". В случая на британеца става въпрос за "контузия на феморалния бицепс на десния крак".
Това означава, че Мората няма да играе най-малко две седмици, а Лофтъс-Чийк ще пропусне много повече, докато се възстанови.
Контузени в лагера на Милан вече са Алесандро Флоренци, Исмаел Бенасер, Ноа Окафор и Кристиан Пулишич.