Милан превзе „Олимпико“ с късен гол на резерва, изгониха трима от Лацио (ВИДЕО)

Лацио завърши дербито с 8 души

Милан спечели дербито с Лацио, което откри XXVII кръг на италианската Серия А и донесе 3 червени картона на римските „орли“.

„Росонерите“ се наложиха с минималното 1:0 след късен гол на резервата Окафор и се върнаха на победния път в Калчото като вече имат 56 точки, на 1 от втория Ювентус, който е с мач по-малко.

Домакините имаха шанс да открият резултата на „Олимпико“ още в 8-ата минута, когато Фелипе Андерсон отклони с глава към Весино,чийто шут профуча на сантиметри от гредата.

В 11-ата минута Кастейянос стреля от дистанция, а вратарят Майк Менян спаси, но след няколко секунди Лацио поиска дузпа за нарушение именно на вратаря срещу аржентинския нападател.

Главният съдия обаче не отсъди такава, а и ВАР не се намеси, така че дербито продължи. Първата добра възможност за Милан се откри пред Оливие Жиру в 17-ата минута, но той я пропусна.

Дебютният точен удар за „росонерите“ пък бе отправен малко преди почивката от Кристиан Пулишич, но Иван Проведел изби в корнер, след който Жиру стреля с глава, но неточно.

Така почивката дойде при нулево равенство, а скоро след нея отново Жиру и Рафаел Леао направиха пропуски за Милан.

Лука Пелегрини от Лацио пък си изкара 2 бързи жълти картона и бе изгонен за нарушение срещу Пулишич в 57-ата минута.

Последваха 2 спасявания на вратаря Проведел, срещу Лофтъс-Чийк и Жиру, а в 76-ата минута автогол на Марио Гила бе отменен с VAR заради тънка засада на отнелия топката Леао.

Малко преди края на редовното време Милан все пак успя да открие резултата. Резервата Ноа Окафор вкара гол от втория опит, след като Проведел спаси в първия случай, след което опитът за добавка на Жиру бе блокиран.

В добавеното време Имобиле и резервата Данило Каталди пропуснаха да изравнят, а впоследствие нервите взеха връх, вследствие на което още двама играчи на Лацио бяха изгонени.

Директни червени картони получиха Матео Гендузи и Адам Марушич.

След загубата, която бе втора поред за Лацио, тимът остава с 40 точки.

ЛАЦИО - МИЛАН 0:1
0:1 Окафор (88)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Лацио: Проведел, Марушич, Гила, Романьоли, Пелегрини, Гендузи, Весино, Алберто, Андерсон, Кастейянос, Дзакани;

Милан: Менян, Флоренци, Кяер, Габия, Ернандес, Бенасер, Адли, Пулишич, Лофтъс-Чийк, Леао, Жиру.