Милан с 3 от 3 в Серия А, Моуриньо остава капо (ВИДЕО)

Лукаку страда в дебюта си за Рома

Фантастичното представяне на Милан в Серия А продължава - шампионът от сезон 2021/22 записа трети пореден успех през кампанията след 2:1 над Рома насред Рим. Гол от дузпа на Оливие Жиру даде сериозен тласък на "росонерите" още в 9-ата минута. За френския нападател голът бе четвърти, с което той влезе в обувките на Андрий Шевченко. Двамата са единствените играчи на Милан в съвременната история на клуба, реализирали 4 гола в откриващите 3 кръга.

Страданието за Жозе Моуриньо продължи в началото на втората част. Тогава Рафаел Леао откри головата си сметка за кампанията, след като от трудна ситуация успя да стреля от въздуха. Дебютът на Ромелу Лукаку с екипа на "вълците" дойде в 71-ата минута, но Леонардо Спинацола бе този, който вкара почетното попадение за домакините. Рома бе лишена от голямата си звезда Паоло Дибала, страдащ от контузия след поражението във Верона. Тимът на Специалния пък остава със скромния актив от 1 точка, след като в първи кръг взе само 2:2 от Салернитана.

Кристъл Палас отнесе безличен Юнайтед с 4:0 (ВИДЕО)