Милан с гол №5000 в Серия А и победа във Верона (ВИДЕО)

"Росонерите" дръпнаха на Юве

Милан срази Верона с 3:1 като гост в двубой от 29 кръг на Серия А, а мачът остава в историята на "росонерите". В града на Ромео и Жулиета "росонерите" вкараха своя гол №5000 в елита на Италия. С подобно постижение могат да се похвалят единствено Ювентус и Интер. Юбилейното попадение бе дело на Кристиан Пулишич, разписал се на празна врата за 2:0.

Резултатът бе открит от Тео Ернандес, който проби по фланга, а с помощта на два рикошета в различни ситуации успя да се озове очи в очи с вратаря на домакините Лоренцо Монтипо и да се разпише. Пет минути след почивката Пулишич удвои, довкарвайки на празна врата.

Тижани Нослин върна Верона в срещата в 64-ата минута, но резервата Самюъл Чуквуезе със страховито воле реши изхода от двубоя. Лошата новина за треньора на "росонерите" Стефано Пиоли бе контузията на бранителя Самуел Калулу, получил болки в коляното.

Победата затвърди Милан на втората позиция, но вече на 3 точки пред Ювентус. Убедителен лидер е Интер.