Милан с пестелив успех над Сасуоло, Пулишич с победен гол (ВИДЕО)

"Росонерите" изпращат 2023 година с минимална победа от 1:0

Милан спечели с минималното 1:0 домакинството си на Сасуоло от последния за годината 18-ия кръг в Серия А. Победният гол за „росонерите“ беше дело на Кристиан Пулишич в 59-ата минута.

След успеха Милан е на третата позиция в класирането с актив от 36 точки, докато Сасуоло е 16-и с 16 точки.

През първото полувреме на срещата домакините имаха лошия късмет да вкарат две попадения, които не бяха зачетени.

В 8-ата минута Исмаел Бенасер се измъкна от защитата на Сасуоло и реализира. Беше отсъдена обаче засада, колкото и да не доволства нападателят на „росонерите“.

Същата участ сполетя и попадението на Рафаел Леао в 32-рата минута. Оказа се, че португалецът е бил зад последния в защитата на Сасуоло.

Натискът на „червено-черните“ продължи след почивката и беше въпрос на време да падне гол. Точно това се случи час игра след първия съдийски сигнал.

Исмаел Бенасер влезе в ролята на асистент, демонстрирайки страхотен поглед върху играта. Той съумя да изведе на чиста позиция Пулишич, който от близко разстояние не пропусна да се разпише.

До края домакините продължиха да контролират събитията на терена и не дадоха шанс на Сасуоло да се добере до равенството.

В следващия кръг от италианския шампионат, който е през новата година, Милан гостува на Емполи, докато Сасуоло посреща Фиорентина.

В другия мач от Серия А, който се игра по същото време Салернитана спечели със същия резултат 1:0 гостуването си на Верона. Единственото попадение в срещата беше дело на Лум Чауна в началото на втората част. Въпреки успеха салернитанци остават в дъното на класирането с едва 12 точки.