Мота със силни думи за Юве преди старта на сезона

Мота със силни думи за Юве преди старта на сезона

Искам това да не е моят, а нашият отбор, обяви наставникът

Тиаго Мота даде да се разбере, че този сезон Ювентус ще изглежда по много различен начин. Специалистът замени начело на Старата госпожа Масимилиано Алегри това лято, а сега му предстои дебют срещу новака Комо.

„Моята цел сега е Ювентус да се чувства добре в първия си мач срещу отбор, който ще бъде доста ентусиазиран, защото направи страхотен сезон в Серия "Б", а и натрупа доста добри победи, за да спечели промоция. Необходимо е да бъдем фокусирани и решителни да направим добро представяне и да вземем резултата, който ще търсим, когато се изправим срещу този съперник. Трябва да дадем всичко от себе си, за да вдигнем нивото на този клуб. Когато говоря за добра игра имам предвид отбор, който знае как да се защитава добре, иска да владее топката и атакува колективно. Добрата игра означава много неща като правилен манталитет, както и физически и технически усилия на терена.

В момента не искам това да бъде моят Юве, а по-скоро нашият Юве. Един амбициозен и конкурентоспособен тим, който винаги иска да повишава своето ниво. Мисля, че това е най-важното нещо. Част сме от един исторически клуб. Никой не е от съществено значение, но всички сме важни. Трябва да даваме всичко от себе си и да се подобряваме всеки ден. Днес сме на едно много високо ниво, но трябва да поддържаме същите отдаденост, решителност, концентрация и амбиция, за да можем да се подобряваме ден след ден“, заяви Мота пред „Скай Спорт Италия“.

Реал Мадрид задържа Браим Диас с нов договор

Реал Мадрид е постигнал споразумение с мароканския национал Браим Диас за нов дългосрочен договор

Шерки: Мога да спечеля „Златната топка“ в Манчестър Сити

Раян Шерки заяви, че е избрал да подпише с Манчестър Сити, тъй като вярва, че може да спечели "Златната топка"

Уатару Ендо се обясни в любов на Ливърпул

Ливърпул е невероятен клуб със специални фенове, заяви халфът

Джеко се завръща в Серия А

Ръководството на Фиорентина е изпреварило конкуренцията на друг италиански тим - Болоня, за да постигне устна договорка с бившата звезда на Интер и Рома Един Джеко

Българка ръководи мача на откриването на Евро 2025 за девойки

Кристина Георгиева получи престижния наряд от УЕФА

Флориан Виртц подписва с Ливърпул този четвъртък

Флориан Виртц ще се завърне от почивка в сряда и още в четвъртък най-вероятно ще пристигне в Ливърпул

Манчестър Юнайтед хареса вратаря на Аталанта за заместник на Онана

Марко Карнезеки влиза в плановете на „червените дяволи“

Алонсо към футболистите: Който не се раздава, няма да играе в Реал

"Имената нямат значение", предупреди новият наставник на гранда от Мадрид

Основен защитник се върна в строя на Ювентус

Игор Тудор взе решение Бремер да пътува със съотборниците си за Световното клубно първенство