Моуриньо: Играчите ми правят обратното на това, което им казвам

Моуриньо: Играчите ми правят обратното на това, което им казвам

Треньорът на Рома говори след успеха над Лече

Треньорът на Рома Жозе Моуриньо не бе никак доволен от представянето на неговия тим в срещата с Лече (2:1). "Вълците" бяха с човек повече от 22-рата минута, но въпреки това играта им не вървеше и едва се добраха да трите точки. Португалецът заяви, че играчите му са правили обратното на това, което им е казвал.

"Не си спомням много мачове 11 срещу 10, които съм искал да свършат възможно най-скоро. Да, имаше умора, физическа и психологическа. Трудно се играе в четвъртък и след това в неделя. Гледах мача на Удинезе и Аталанта и се вижда разликата в представянето на два отбора, които имат само по един мач на седмица. Но това не може да ни е оправдание. Започнахме мача гладни, движехме топката с интензитет и бързина. След това срещу 10 ни стана по-трудно, защото те се прибраха, а и ние започнахме да разиграваме по-лошо. Прави ми впечатление, че когато има умора, играчите правят нещата по-сложно, отколкото по-просто. Трябваше да движим топката повече, да създаваме празни пространства, но Белоти бе единственият, който имаше някакви идеи с топка в крата. Лече пък чакаше последните 10 минути, за да рискува всичко в търсене на изравняване. Истина е, че имахме шансове да вкараме повече, но също така е истина, че и те можеше да ни изравнят с малко повече късмет. Разбира се, бих предпочел да вземем трите точки с добра игра, но сега ще се задоволя и само с резултата", заяви Моуриньо.

"Можем да тренираме, за да се подобрим и го правим, но някои неща са повече психологически. Например, в края Тами Ейбрахам имаше голов шанс, но след това вместо да се върне и да помогне в защита, той се изолира от играта. Това е типично за някой, който отчаяно иска да вкара гол. Чувал съм неговите коментари, негативните му мисли и съм притеснен от твърде многото докосвания на топката, от забавянето на атаките и трядността да намира свободни пространства. Понякога, когато гледам запис на някой мач, си мисля, че явно италианският ми е ужасен, защото виждам как играчите правят обратното на това, което им казвам", допълни Специалния.

Той коментира и контузията на Дибала: "Смятам, че е доста лоша. Не съм доктор, но от обясненията, които Пауло ми даде, ми се струва, че е малко вероятно да го видим повече в игра до края на годината".

Флориан Виртц подписва с Ливърпул този четвъртък

Флориан Виртц ще се завърне от почивка в сряда и още в четвъртък най-вероятно ще пристигне в Ливърпул

Манчестър Юнайтед хареса вратаря на Аталанта за заместник на Онана

Марко Карнезеки влиза в плановете на „червените дяволи“

Алонсо към футболистите: Който не се раздава, няма да играе в Реал

"Имената нямат значение", предупреди новият наставник на гранда от Мадрид

Основен защитник се върна в строя на Ювентус

Игор Тудор взе решение Бремер да пътува със съотборниците си за Световното клубно първенство

Манчестър Юнайтед няма да се разделя със Зиркзее

Расмус Хойлунд обаче ще бъде продаден

Енцо Мареска потвърди, че Челси търси нападатели

Гитънс остава основен приоритет за Челси

Заглавията на Острова: Арсенал се отказва от Гьокереш?

Реал Мадрид отново иска ключов играч на Ливърпул

Манчестър Юнайтед преговаря за Юго Екитике

Английският Манчестър Юнайтед е започнал преговори с представители на нападателя на Айнтрахт Франкфурт Юго Екитике, като Ливърпул и Челси също са в надпреварата за подписа на футболиста.

 Гарначо май не иска да си тръгва от Ман Юнайтед

Полузащитникът на Манчестър Юнайтед Алехандро Гарначо е взел решение относно бъдещето си на фона на интереса от страна на Байер Леверкузен.