Моуриньо лети за Португалия за разговор с Бенфика

Моуриньо лети за Португалия за разговор с Бенфика

Не планирах да бъда безработен до края на сезон, призна Специалния

Жозе Моуриньо замина за Португалия, за да поеме Бенфика, съобщава А Bola в сряда. 

"Преди да се кача в самолета ме попитаха дали бих се заинтересувал да водя Бенфика. Казах, че се интересувам. Бенфика официално ме попита това. Отговорих, че в момента съм в чужбина, но ще се радвам да поговорим, когато се завърна в Португалия. Когато ми предложиха възможността да съм начело на Бенфика, не се замислих: бях заинтересован. Кой треньор би отказал Бенфика? Не аз. Завръщането в Бенфика определено не е краят на кариерата ми. Напуснах предишния си клуб преди три или четири седмици. Не планирах да бъда безработен до края на сезона. Това не е моят стил, искам да работя", каза бившият треньор на Фенербахче пред медиите.

В края на август португалският специалист се раздели с турския гранд след отпадане срещу Бенфика в плейофите за участие в Шампионската лига.

Моуриньо е бивш треньор на Порто, Интер Милано, Реал Мадрид, Челси, Манчестър Юнайтед, Тотнъм и Рома.

Очаква се Жозе Моуриньо да подпише договор за два сезона с "орлите", които се разделиха с досегашния си треньор Бруно Лаже.

Байерн без Луис Диас за 3 мача в Шампионската лига

Сериозно наказание за колумбиеца заради червения картон срещу ПСЖ

Дойде ли моментът за завръщането на Погба?

Халфът е в групата на Монако за мача с Рен

Рубен Аморим зарадва феновете на Манчестър Юнайтед

Мениджърът разкри, че Бенямин Шешко е избегнал сериозна контузия

Прогноза: Гол/гол в морското дерби на Франция

Ница приема Марсилия в петък

Нови финансови правила във Висшата лига

Клубовете одобриха разпоредби, които да заменят противоречивите правила за печалба и устойчивост

Висшата лига на Англия има график за сезон 2026/2027

Новият сезон стартира на 22 август 2026-а

Гуардиола: Холанд заслужава да играе на Световното

"Той е световна класа", каза мениджърът на Сити

Удостояват Тони Кроос със значимо отличние

Бившият халф ще получи Федералния кръст

Нови две контузии в Ливърпул

Алисон се завръща