Моуриньо: Отказах три оферти, за да остана в Рома

Моуриньо: Отказах три оферти, за да остана в Рома

Португалецът иска да продължи работата си на "Олимпико"

Старши треньорът на Рома Жозе Моуриньо разкри, че е отхвърлил три оферти, откакто е начело на "вълците". Миналата седмица той сподели, че има желание да удължи договора си с римляните, който изтича през юни 2024 г. Според италианските медии от клуба се бавят с предложението за нов контракт, тъй като искат да видят по-добри резултати във втората част от сезона.

"Някои имат съмнения за моята позиция, но аз съм напълно ясен, целта ми не е да оставям съмнения. От началото винаги съм бил директен и откровен", сподели Моуриньо."Една седмица, след като подписах с Рома, получих фантастична оферта. Не я приех, защото имах споразумение с Рома. След това дойде Португалия, за нея знаете. Можех да работя с най-добрите играчи в света и да имам шанс да спечеля европейско и световно първенство. Говорих с клуба, но за тях беше важно да остана, така че останах.

След финала в Будапеща информирах собствениците за ситуацията със Саудитска Арабия, но реших да не приемам. Честността ми стига до тук. Какво друго да кажа? Бих искал да остана и да се боря, въпреки всички трудности. Това е позицията, нямам съмнения. Не искам повече да говаря за ситуацията", обясни португалецът.Утре Рома се изправя срещу Наполи, а Моуриньо коментира, че съперникът не е много по-слаб от миналия сезон, въпреки че резултатите му не са същите: "Те са шампионите и напълно заслужава да спечелят миналия сезон. Загубиха основен играч в лицето на Ким, но все още разполагат с много класни футболисти. Загубиха отличен треньор, но имат нов с голям опит в Серия А, който познава Наполи добре. Резултатите са различни, но те имат същите играчи и същия потенциал. Наполи си е Наполи".

Наставникът говори и за контузените в тима: "Кумбула още не е готов. Справя се добре, но е уморен. Може да бъде на пейката за следващия мач (срещу Ювентус). Пауло Дибала се възстановява по план. Разбира се, за утре е аут. Манчини тренира за първи път тази седмица, но ще играе утре. Той е един от тези играчи, които играят освен ако няма тройна фрактура. Отборът има нужда от него".

Хетафе подчини опашкаря Жирона (ВИДЕО)

След 2:1 в първия мач от кръга в „Ла Лига“

Борусия (Дортмунд) удари Аугсбург за второ място в Бундеслигата (ВИДЕО)

„Жълто-черните“ с минимален успех като гости

Лукас Петков вкара гол и пропусна дузпа Елверсберг

Отборът на българския национал с равенство 2:2 срещу Хановер 96

Мениджърът на Кристъл Палас скочи срещу сгъстената програма

Гласнер критикува натрупания брой мачове

Треньорът на Леверкузен вярва, че Байер може да нанесе първа загуба на Байерн

Каспер Хюлманд коментира предстоящото дерби в Бундеслигата

От ФА порицаха Пакета, той може да ги съди

Пакета беше оневинен по 4 обвинения за манипулиране на мачове

Арсенал без Мартинели и срещу Бърнли

Артета очаква скоро Йодегор, Хаверц и Мадуеке да се завърнат

Манчестър Сити с Холанд и Родри срещу Борнемут

Фил Фодън пред мач №200

Най-после добра новина за Ливърпул

Мениджърът на Арне Слот разкри, че Райън Гравенберх може да се завърне срещу Астън Вила