Моуриньо: Свършихме перфектна работа на трансферния пазар

Моуриньо: Свършихме перфектна работа на трансферния пазар

Специалния е много доволен от селекцията

"Взехме 5 играчи от това качество за 7 милиона евро - мога само да аплодирам", каза треньорът на Рома Жозе Моуриньо на първата си пресконференция след спечелването на трофея в Лигата на конференциите.

Клубът от Рим се подсили предимно със свободни агенти - Неманя Матич, Пауло Дибала, Миле Свилар, както и нидерландеца Джини Вайналдум, който дойде от ПСЖ с опция за купуване. Рома даде 7 милиона евро само за турския защитник Зеки Челик, който дойде от Лил.

"Само Лече и Сампдория са похарчили по-малко от нас в Серия А. Лацио похарчи 39 милиона евро", подчерта португалският специалист. Моуриньо все пак съжалява за напускането на двама футболисти, които са били важни за тима. Хенрик Мхитарян премина в Интер, а Жордан Верету отива в Олимпик Марсилия.

"Доволен съм. Но ако ме питат дали имам нужда от нещо повече, за да имаме повече възможности през сезона, да, имам нужда", коментира още треньорът.

"Подобряваме състава си, но и останалите също. Затова съм изненадан, че ни нареждат сред кандидатите за титлата. Това ми прилича да продаваме продукт, който не е реален. Истината е, че искаме да се представим по-добре - най-вече в първенството, където завършихме шести през миналия сезон. Но нека да бъдем спокойни, оставете ни да работим", призова той. Рома започва сезона с гостуване на Салернитана. 

Алонсо към футболистите: Който не се раздава, няма да играе в Реал

"Имената нямат значение", предупреди новият наставник на гранда от Мадрид

Основен защитник се върна в строя на Ювентус

Игор Тудор взе решение Бремер да пътува със съотборниците си за Световното клубно първенство

Манчестър Юнайтед няма да се разделя със Зиркзее

Расмус Хойлунд обаче ще бъде продаден

Енцо Мареска потвърди, че Челси търси нападатели

Гитънс остава основен приоритет за Челси

Заглавията на Острова: Арсенал се отказва от Гьокереш?

Реал Мадрид отново иска ключов играч на Ливърпул

Манчестър Юнайтед преговаря за Юго Екитике

Английският Манчестър Юнайтед е започнал преговори с представители на нападателя на Айнтрахт Франкфурт Юго Екитике, като Ливърпул и Челси също са в надпреварата за подписа на футболиста.

 Гарначо май не иска да си тръгва от Ман Юнайтед

Полузащитникът на Манчестър Юнайтед Алехандро Гарначо е взел решение относно бъдещето си на фона на интереса от страна на Байер Леверкузен.

 Рашфорд иска в Барселона

Нападателят на Манчестър Юнайтед Маркъс Рашфорд се надява да се присъедини към Барселона.

Палмейрас и Порто не излъчиха победител в Ню Джърси (ВИДЕО)

Второ нулево реми в Група “А” на Мондиала