Драма с дузпи в Мадрид, Интер е аут! (ВИДЕО)

Резерва пропусна да прати домакините на четвъртфинал в редовното време

Атлетико Мадрид е последният четвъртфиналист в Шампионска лига след драма с дузпи срещу Интер. Испанският колос трябваше да мине през обрат за 2:1 у дома и с общ резултат 2:2 прати двубоя в продължения. А всичко вървеше по план за гостите от Милано, които поведоха още преди почивката чрез Федерико Димарко, но допуснаха сериозно пропукване в отбрана при попаденията на Антоан Гризман и Мемфис Депай. В сетния миг на редовното време резервата на дюшекчиите Родриго Рикелме можеше да прати Интер към Италия, пропускайки перфектна ситуация.

При последвалите изпълнения на дузпи мерникът на "нерадзурите" бе катастрофален, след като пропуски от бялата точка направиха трима от петте изпълнители. Пръв сгреши резервата Алексис Санчес, последва го Дейви Клаасен, също появил се от пейката, а фатален удар на Лаутаро Мартинес излезе в аут.

Срещата започна страховито с положение пред вратата на Ян Зомер. Самуел Лино стреля по диагонал, но швейцарският национал парира. Отговорът на гостите дойде от Дензъл Дъмфрис, изведен зад отбраната, но изстрелът на нидерландеца също бе спасен вещо от Ян Облак. После и Морато стреля с глава към Зомер, но твърде слабо.

Двубоят продължи да бъде двуостър, но Интер беше отборът, който пръв удари. В 33-ата минута перфектна атака по лявото крило на "нерадзурите" премина през Лаутаро и Барела, намерил в наказателното поле Димарко, за когото остана единствено да насочи топката към вратата на домакините - 0:1.

Твърде кратко обаче се задържа авансът на гостите от Милано, след като Антоан Гризман изравни само 2 минути по-късно, възползвайки се от неумел опит на Бенжамен Павар да изчисти топката. Вместо това обаче тя попадна в неговия сънародник, който останал очи в очи със Зомер трудно можеше да сгреши.

Второто полувреме започна далеч по-спокойно. Атлетико взе иницаитавата в търсене на обрата и изравняване на общия резултат от двата мача, но италианците се защитаваха по отличен начин. И докато дюшекчиите търсиха пролуки, Интер бе този, който бе по-близо до гола. Лаутаро намери Маркъс Тюрам на отлична позиция, но ударът на френския футболист мина над вратата.

В заключителните 15 минути двубоят се отвори, тъй като домакините имаха нужда от втори гол. Мемфис Депай имаше възможност да стреля при разбъркване в наказателното поле на съперника, но ударът му бе блокиран. Още веднъж нидерландецът бе на невралгична позиция, а последвалият му изстрел намери гредата.

За да дойде 88-ата минута, когато от третия опит Депай вкара! Нападателят бе намерен от Коке в наказателното поле, а отбраната на Интер не бе позиционирана достатъчно добре, оставяйки бившия футболист на Барселона да отпари удар.

Драмата бе пълна в 3-ата минута на продължението на редовното време, когато магически пас на Гризман намери резервата Рикелме на перфектна позиция и фронтално срещу вратата на Зомер, но ударът му мина на сантиметри от целта, а пропускът му прати мача в продължения.

В първото продължение мачът продължи да бъде впечатляващ откъм динамика. Маркъс Тюрам и Лаутаро пропуснаха отлични възможности след удари с глава, докато Мемфис Депай стреля коварно след остър пас на Рикелме, но някак Зомер парира.

Второто плодължене не предостави чак толкова фундаментални ситуации, но до сетния миг и Атлетико, и Интер търсиха победата, която трябваше да се реши след изпълнение на дузпи. Там Атлетико бе почти перфектен, като единствен Саул пропусна да се разпише. Ян Облак пък бе безкомпромисен, а най-впечатляващо бе спасяването му при изпълнението на Клаасен, който насочи добре топката, но словенецът се разтегна максимално и спаси. Фаталният пропуск за гостите бе дело на капитана Лаутаро Мартинес, стрелял високо над вратата.