Награждаването в Шампионската лига и Лига Европа се връща на терена

Награждаването в Шампионската лига и Лига Европа се връща на терена

Традицията се завръща след 11 години пауза

 Съгласно решение на президента на УЕФА Александър Чеферин, трофеите за победителите в мъжките и женските издания на Шампионската лига и Лига Европа ще се връчват на терена. За тези цели ще бъдат взети специални сцени, за чието монтиране ще бъдат нужни пет минути. 

"Полето е сцената на футболистите и това е мястото, на което трябва да вдигнат трофея си. Също така, официалните лица трябва да слязат до полето и да връчат медалите и купата на футболистите."

"По този начин футболистите получават възможност да отпразнуват своята победа на терена с фенове, без да се налага да слизат от ложите. Най-вече - всички на трибуните ще имат идеален изглед към церемонията.", цитира Чеферин пресслужбата на УЕФА. 

Последното връчване на трофей на терена беше през сезон 2005/2006 г.

Ливърпул се прицели към 19-годишен нападател на РБ Лайпциг

Английският футболен гранд Ливърпул се е прицелил към нападателя на РБ Лайпциг - Ян Диоманде, съобщи ESPN.

Десподов преди мача на ПАОК в Разград: Познавам съперника много добре

Петкратният футболист номер 1 на България Кирил Десподов през новата седмица ще има особена роля за гръцките медии, тъй като тимът му ПАОК (Солун) в четвъртък ще гостува на Лудогорец (Разград) в шестия кръг на турнира на УЕФА Лига Европа.

Мохамед Салах аут от групата на Ливърпул за Шампионската лига

Мохамед Салах няма да бъде в разширения състав на Ливърпул за мача с Интер Милано в Шампионската лига, който ще се играе във вторник, твърди радио "Монте Карло".

Конте: Играчите ми заслужават комплименти

Старши треньорът на Наполи Антонио Конте похвали своите играчи за себераздаването при победата с 2:1 над Ювентус в 14-ия мач от Серия А.

Ръководството на Реал Мадрид е провело среща за бъдещето на треньора Шаби Алонсо

Ръководството на Реал Мадрид е провело дълга среща веднага след поражението на столичани с 0:2 у дома срещу Селта Виго в неделя вечерта в двубой от Примера дивисион.

Мениджърът на Тотнъм засипа с похвали Краси Балъков

Българският финансист Кирил Евтимов присъства на мача от Висшата лига между Тотнъм и Брентфорд в Лондон.

Спалети: Ако не контролираш топката срещу Наполи, ставаш пътник

Старши треньорът на Ювентус Лучано Спалети призна превъзходството на съперника при загубата с 1:2 от Наполи в 14-ия кръг на Серия А.

След загубата на Реал: Хвърчали са бутилки в съблекалнята

Загубата на Реал Мадрид при домакинството на Селта Виго с 0:2 е провокирала голямо напрежение в съблекалнята на гранда от испанската столица, информира телевизионното предаване "Ел Чирингито".

Мъри Стоилов: Грешките през второто полувреме провалиха Гьозтепе срещу Трабзонспор

Българският старши треньор на Гьозтепе (Измир) Станимир Стоилов остана доволен от представянето през първото полувреме при поражението с 1:2 от Трабзонспор в 15-ия кръг на Суперлигата, като отбеляза грешките след почивката.