Наполи удари Юве и зарадва Интер (ВИДЕО)

Резерва вкара победния гол след пропусната от Осимен дузпа

Ювентус направи нова грешна крачка в битката за титлата в Италия, след като загуби с 1:2 дербито с Наполи от XXVII кръг на Серия А.

Домакините от Неапол взеха реванш за поражението от „Старата госпожа“ с 0:1 в Торино по-рано през сезона и дават шанс на лидера Интер да се откъсне с 15 точки на върха, ако спечели вкъщи срещу Дженоа в понеделник.

„Бианконерите“ остават втори, с 57 пункта в актива си, на 12 от върха и на само 1 пред третия Милан.

Срещата започна нервно като в началото двата отбора бяха по-предпазливи, а първата добра ситуация за гол се откри пред Душан Влахович.

В 10-ата минута нападателят бе изведен отлично и стреля с глава, но топката премина покрай гредата.

В 34-а минута отново Влахович получи в наказателното поле и стреля мощно, но в гредата.

Домакините успяха да открият резултата малко преди почивката. В 42-ата минута Хвича Кварацхелия с чудесно изпълнение от движение прати топката в долния ляв ъгъл, за да даде аванс на Наполи.

Юве можеше да изравни в последните секунди на първата част, но Влахович направи нов пропуск и така паузата дойде при резултат 1:0.

Гостите започнаха по-мотивирано втората част и в 53-ата минута Андреа Камбиазо бе на сантиметри от попадение, ала кълбото профуча над гредата.

Домакините браниха своята крехка преднина до заключителната част на двубоя, но в 81-ата минута Ювентус успя да изравни.

Федерико Киеза бе точен след пас на Карлос Алкарас и майсторско изпълнение за 1:1.

Равенството обаче се запази само 7 минути, защото в 88-ата резервата на домакините Джакомо Распадори вкара от добавка след изпусната от Виктор Осимен дузпа.

Наказателният удар бе отсъден след намеса на ВАР заради нарушение на Жозеф Нонге Бунде, който получи жълт картон.

В последната минута гостите можеха да стигнат до равенството. При едно разбъркване пред вратата топката стигна до Ругани, който обаче отблизо я прати над напречната греда.

В крайна сметка Наполи прибави нови 3 точки към актива си и вече има 43, със само 4 по-малко от 4-ия Рома.

НАПОЛИ – ЮВЕНТУС 2:1
1:0 Хвича Кварацхелия (42)
1:1 Федерико Киеза (81)
2:1  Джакомо Распадори (88)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Наполи: 1. Алекс Мерет, 17. Матиас Оливера, 5. Жуан Жезус, 13. Амир Рахмани, 22. Джовани Ди Лоренцо, 8. Хамед Траоре, 68. Станислав Лоботка, 99. Франк Ангиса, 77. Хвича Кварацхелия, 21. Матео Политано, 9. Виктор Осимен;

Ювентус: 1. Войчех Шчесни, 12. Алекс Сандро, 3. Бремер, 24. Даниеле Ругани, 17. Самюъл Илинг, 26. Карлос Алкарас, 5. Мануел Локатели, 20. Фабио Мирети, 27. Андреа Камбиазо, 7. Федерико Киеза, 9. Душан Влахович.

Ансу Фати иска пак в Барселона

В момента играе под наем в Брайтън

Артета и Сака щастливи след успеха в дербито

Вижте какво казаха от лагера на Арсенал след 3:2 над Тотнъм

Гуардиола: Титлата още е далеч

"Мисля, че Арсенал няма да загуби точки, знаем какво трябва да направим"

Изчислено: Мъри спечели 70% от мачовете с Гьозтепе

Станимир Стоилов изпълни успешно мисията и върна отбора в елита

Бетис и Севиля поделиха по точка в красиво дерби (ВИДЕО)

Двата отбора изиграха интригуващ мач, но вкараха само два гола

Фиорентина засили Сасуоло към Серия Б с пет гола (ВИДЕО)

Ла Виола все още вярва в класирането си за Европа

ПАОК и Десподов се върнаха в битката за титла в Гърция (ВИДЕО)

Солунският гранд победи АЕК Атина с 3:2

ПСЖ е шампион на Франция за 12-ти път! (ВИДЕО)

Парижани си гарантираха титлата след като Олимпик Лион победи Монако с 3:2

Виляреал наниза три гола на Райо Валекано в преследването на зона "Европа"(ВИДЕО)