Нидерландия с ценен обрат в Дъблин (ВИДЕО)

Хитър ход на Куман измъкна "лалетата"

Нидерландия се върна уверено в битката за класиране за Евро 2024 след успех в Дъблин за 2:1 над Ейре в двубой от група В. Тимът на Роналд Куман бе принуден да прави пълен обрат, след като главният съдия Ирфан Пелито посочи бялата точка за домакините преди да са изтекли и 120 секунди от началото на двубоя, а Адам Ида стреля хладнокръвно.

Преднината за "зелените" оцеля твърде кратко. Босненският арбитър отсъди втора дузпа в срещата в 18-ата минута, а зад топката застана Коуди Гакпо. Играчът на Ливърпул имаше късмет, че изпълнението му бе силно и плътно до гредата и не остави шанс на вратаря Гавин Басуну, хванал ъгъла му. Дониел Мален можеше да вкара още преди почивката, но изстрелът му бе париран от стража на Ейре.

Решителен ход на Куман на полувремето се оказа изключително проницателен. Селекционерът на гостите пусна в игра Ваут Вегхорст и Тижани Райндерс. Именно таранът вкара победно за 2:1 още в 56-ата минута, след като получи пас от Дензал Дънфрис. До края и двата тима имаха своите положения, но "лалетата" грабнаха третата си победа през кампанията. Гърция, която записа тежък крах в Амстердам преди дни, сега разби Гибралтар с 5:0 у дома. Тимът на Густаво Пойет и този на Куман имат по 9 точки, а лидер и недостижим на върха е тимът на Франция с 15. Ейре е твърдо аут от битката за финалите в Германия.

Той няма да бъде следващият треньор на тима

Аталанта загря за финала на Лига Европа с лесен успех в Серия А (ВИДЕО)

Бергамаските надвиха с 2:0 Лече като гости

Клинсман: Германия е сред фаворитите на Евро 2024

Бившият селекционер на германците е на мнение, че родината му може да спечели големия форум