Нововъведение в Серия А за дербито между Ювентус и Интер

Нововъведение в Серия А за дербито между Ювентус и Интер
Източник: БГНЕС

Съботното дерби между Ювентус и Интер ще се превърне в първия мач в историята на Серия "А", в който ще бъде използвана специална камера, прикрепена към главния съдия на двубоя

Технологичното нововъведение беше успешно изпробвано през изминалото Световно клубно първенство в САЩ, като Серия "А" ще бъде сред първите европейски шампионати, които ще го имплементират в своите мачове. Целта е телевизионните зрители да могат да станат свидетели на определени игрови ситуации от гледната точка на главния съдия.

“Микрокамерата с висока резолюция, тежаща едва 6 грама, ще бъде монтирана към микрофона на рефера и ще се използва по време на загрявките, както и в самите мачове, като например при подготовка на пряк свободен удар или подобни ситуации, за да се показват вълнуващи повторения. Тъй като тя ще е една от камерите на разположение на телевизиите, нейният сигнал ще бъде изолиран от този на ВАР”, обясняват от футболната лига в своето съобщение.

Според букмейкъра efbet силите в предстоящото дерби са изравнени. Вероятността за победа на един от двата отбора е по 35 процента. Шансовете за равенство са 31,9%.

 

Кои отбори все още могат да се класират за Световното първенство?

Последните шест свободни места за Световното първенство през 2026 година в САЩ, Мексико и Канада ще бъдат разпределени още този месец.

Селекционерът на Англия: Трябва ни план за защита

Селекционерът на английския национален отбор по футбол Томас Тухел планира да засили подготовката за статични положения през международната пауза, за да може неговият тим да си изгради предимство за мачовете от Световното първенство в САЩ, Канада и Мексико.

Халф на Аякс отказа на Белгия и ще играе за Мароко

Младият офанзивен халф на Аякс Амстердам Раян Бунида съобщиха на Белгийската футболна федерация, че е избрал да представлява националния тим на Мароко в международната си кариера, пише вестник "Екип".

Барселона готви чистка в атака

Барселона планира сериозни промени в атакуващата си линия през летния трансферен прозорец.

Джейми Карагър: Само Тиери Анри е пред Мохамед Салах

Джейми Карагър: "В пантеона за чуждестранни нападатели в английското първенство само Тиери Анри е пред Мохамед Салах

Флорентино Перес настоява Винисиус да подпише нов договор

Президентът на Реал Мадрид Флорентино Перес иска да продължи договора на една от звездите в отбора Винисиус, съобщава италианският журналист Фабрицио Романо във вторник