Нюкасъл не показа никаква милост и размаза Кристъл Палас (ВИДЕО)

"Свраките" спечелиха категорично с 4:0 у дома

Нюкасъл се наложи над Кристъл Палас с 4:0 на „Сейнт Джеймсис Парк“ в мач от деветия кръг във Висшата лига. Попаденията за „свраките“ бяха дело на Джейкъб Мърфи, Аарън Гордън, Шон Лонгстаф и Калъм Уилсъм.

След четвъртата си победа в последните си пет срещи Нюкасъл събра актив от 16 точки, заемайки 5-о място във временното класиране, докато Кристъл Палас е на 10-а позиция с 12 пункта.

Двубоят започна с натиск от страна на Нюкасъл. В 4-ата минута Киърън Трипиър центрира за Джейкъб Мърфи, който прехвърли по страхотен начин Сам Джонстън, за да изведе своя тим напред в резултата.

Антъни Гордън се възползва от рикошет в наказателното поле на Палас в 30-ата минута, за да отправи изстрел по посока на вратата, но топката рикошира право в напречната греда.

В 44-ата минута Джейкъб Мърфи центрира на втора греда, където Антъни Гордън засече топката в мрежата, за да удвои аванса на Нюкасъл.

Във втората минута на добавеното време Шон Лонгстаф се възползва от грешка на Марк Гехи, отне топката, навлезе в наказателното поле и реализира за 3:0.

Нюкасъл не спря с натиска си и в началото на второто полувреме. В 66-а минута Джейкъб Мърфи изведе Калъм Уилсън, който бе забравен от защитата на Палас. Английският национал се откъсна и прати топката в мрежата, за да сложи и точката на спора в срещата.